Mete: Sayın vekil sapla samanı birbirine karıştırıyor

Bu haber 23 Ekim 2017 - 0:32 'de eklendi ve 761 kez görüntülendi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ’ın,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan sit alanları ile ilgili yapılan çalışmaya ilişkin yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Nazife Taşdelen

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete CHP Muğla milletvekili Akın Üstündağ’ın,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan sit alanları ile ilgili yapılan çalışmaya ilişkin yaptığı açıklamaya cevap verdi.

İl Başkanı Kadem Mete açıklamasında şu görüşlere yer verdi, ““CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ’ın sit alanları ile ilgili olarak şahsıma ve partimize ilişkin iddiaları devam etmektedir. Ancak bizim alnımız aktır ve gerçekleri açıklamaktan asla geri durmayız. Bu meyanda belirtmek isterim ki Sayın Vekil bilgi eksikliği ve ön yargılarla dolu son açıklamasında sapla samanı birbirine karıştırmaktadır. Benim bahsettiğim ve Dalyan programı (27.07.2017) sırasında Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye arz ettiğim konu, köylülerimizin, kendi arazilerinde bulunan ve  imar izni olmayan yerlerinde, sit nedeniyle evinin damını bile onaramamalarına, evlilik çağına gelmiş çocuklarına ev yapamayan vatandaşlarımıza çözüm bulmakla alakalı bir talepti. Sayın bakanımız hemen talimat vererek bu konuda bir çalışma başlatmış ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürümüz ekibiyle beraber (25.09.2017) tarihinde Muğla çevresinde çalışma yapmıştır. Bu çalışmalar sit alanlarının yeniden derecelendirilmesi çalışması ile birleştirilmiştir.

İl Başkanı Mete toplantıya davet edilmedik diyen CHP Muğla milletvekili Üstündağ’a ise şöyle cevap verdi, “Bodrum’da 18 Ekim’de gerçekleştirilen toplantıya, ilçede bulunan STK’lar, belediye yetkilileri, siyasi partiler, odalar ve tüm vatandaşlarımız davet edilmiştir. Geçtiğimiz Pazartesi günü parti binamızda yaptığımız basın açıklamasında, Bodrum’da yapılacak bu bilgilendirmeye ilişkin duyuru yaparak, bölge milletvekillerine de katılım çağrısında bulunmuştuk. Ayrıca toplantı öncesinde Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile bir araya gelinmiş, kendisine bilgi verilmiştir. Toplantıya Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı, Bodrum CHP ilçe başkan yardımcısı da katılmışlardır. Toplantıdan haberdar olan ve ilçe başkan yardımcısı seviyesinde katılım sağlayan CHP teşkilatı kendi üyelerini ve vekillerini haberdar etmediyse bunun sorumlusu elbette bizler değiliz.  Ak parti milletvekilleri meclis çalışmaları sebebiyle katılamasalar da İl başkanı, ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyelerinden ilgili arkadaşlar toplantıya katılmışlardır. Bu bilgilendirme toplantısı her zamanki katılımcı anlayışımızla gerçekleştirilmiştir. “Bodrum yarım adasını ilgilendiren bu çalışma henüz kesinleşmemiş olup eski ve yeni halini içeren görseller ve bilgilerle bir cd hazırlanarak toplantıya katılan her katılımcıya sunulmuş, incelenmesinin ardından görüş ve önerilerini iletmeleri rica edilmiştir. Yani iddia edildiği gibi, kesinleşen bir çalışma dikte edilmemektedir”.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.