Mesleki yeterlilik bilgilendirme toplantısı yapıldı

Bu haber 17 Nisan 2019 - 1:10 'de eklendi ve 265 kez görüntülendi.

Muğla’da Orman Bölge Müdürlüğü, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Or-Koop işbirliğinde “Mesleki Yeterlilik Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı.

Metin Karakoç

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde orman işçiliğinde mesleki yeterlilik konusunda çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Orman Bölge Müdürlüğü, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Or-Koop işbirliğinde “Mesleki Yeterlilik Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı.

Muğla merkezde yapılan toplantıya Muğla Orman Bölge Müdür Vekili Enver Demirci, Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Bilgilendirme Daire Başkanı Mehmet Ordukaya, Türkiye Ormancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Erdem Kaplan, Or-Koop Genel Başkanı Ahmet Çetiner ve Köy-Koop Genel Başkan Yardımcısı Eray Çiçek katıldı. Toplantıda Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Dursun, Şube Müdürleri, 12 Orman İşletme Müdürü, Or-Koop ve Köy-Koop üyeleri hazır bulundu. 

Toplantının açılış konuşmasını Muğla Orman Bölge Müdür Vekili Enver Demirci yaptı. Bölge Müdür Vekili Demirci, yeni çıkan düzenlemeyle mesleki yeterlilik belgesi olmayanların orman işlerinde çalışamayacaklarını belirterek, orman işçiliğinde mesleki yeterliliği çok önemsediklerini söyledi.

Daha sonra konuşan Mesleki Yeterlilik Kurumu Daire Başkanı Mehmet Ordukaya, mesleki yeterlilik belgesi ve önemi hakkında bilgi verdi. Son olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu Uzmanı Elif Özlem Babaoğlu, yürütülen çalışmaları bir sunumla anlattı. Toplantı soru cevap kısmıyla sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.