Mesanesinden portakal büyüklüğünde taş çıkartıldı

Bu haber 31 Mayıs 2017 - 0:34 'de eklendi ve 468 kez görüntülendi.

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde ameliyat olan 85 yaşındaki Rıfat Yılmaz’ın mesanesinden portakal büyüklüğünde taş çıkarıldı.

Haber Merkezi

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde ameliyat olan 85 yaşındaki Rıfat Yılmaz’ın mesanesinden portakal büyüklüğünde taş çıkarıldı.

İdrar yaparken zorlanma şikayetleriyle Muğla Özel Yücelen Hastanesi’ne gelen ve Üroloji Doktoru Alper Özelçi tarafından muayene edilen Rıfat Yılmaz’ın mesanesinde taş bulunduğu tespit edilerek ameliyata alındı. Ameliyatta Rıfat Yılmaz’ın mesanesinden 7 santimetre büyüklüğünde taş çıkartıldı.

Tıp alanında az rastlanır

Rıfat Yılmaz’ın ameliyatının başarılı geçtiğini belirten Üroloji Doktoru Alper Özelçi, “Hastamız idrar yapmada zorluk nedeniyle polikliniğimize geldi. Tetkiklerde mesane bölgesinde gerçekten oldukça büyük bir taş olduğunu gördük. Hastanızı ameliyata aldık ve mesane bölgesinde bulunan 7×7 santimetre boyutlarında taş çıkardık. Yanında 3 santimlik bir taş daha vardı ancak bu vakayı enteresan kılan 7 santimlik boyutlara ulaşan taş olmasıydı.

Mesanede 1-3 cmlik birden çok taş olur ve sıklıkla görürüz ancak bu boyutlara ulaşması sık görülmez. Gerçekten oldukça büyük bir taş. Operasyon yaklaşık 1 saat sürdü ve taşı başarılı bir şekilde aldık” dedi.

Ameliyatın ardından ağrılarından kurtulduğunu kaydeden Rıfat Yılmaz ise, “Ameliyat oldum ve şuan iyileşme aşamasındayım. Ameliyatım çok iyi geçti. Doktorum ve tüm Yücelen ekibine teşekkür ediyorum. Taşın bu kadar büyük olmasına bende şaşırdım” dedi.

Rıfat Yılmaz tedavisinin tamamlanmasının ardından hastaneden taburcu edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.