Mermerciler Derneğinden iftar

Bu haber 06 Haziran 2018 - 3:22 'de eklendi ve 512 kez görüntülendi.

Mermerciler Derneği tarafından üyelerine Altın Kalp Restourant’da iftar verildi.

Muhittin Direk

Mermerciler Derneği tarafından üyelerine Altın Kalp Restourant’da iftar verildi. İftar yemeğine Muğla Valisi Esengül Civelek, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, İl jandarma Komutanı Tuğgenaral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Müftüsü Abdurahman Koçak, MUTSO Başkanı Mustafa Ercan, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, siyasi parti temsilcileri, iş adamları ve dernek üyeleri katıldı.

Mermerciler Derneği Başkanı Mustafa Ercan, yemekten sonra yaptığı açıklamada, “Muğla doğasıyla, havasıyla, yer üstü ve yer altı kaynaklarıyla mükemmel bir şehir. Bu güzellikleri bir arada bulmak ve bu değerleri sahip olmak çok güzel. Bu değerleri korumakta bizlerin görevi. Mermer sektörünün özellikle bazı ilçelerde köyden kente göçü de durdurduğunu mermer fabrikalarının ve ocaklarının bulunduğu yerlerde herkes yaşadığı köyde, ilçede istihdam edilebilir duruma geldi. Dolayısıyla sektör insanların köyde iş bulamayıp şehirlere göç etmesini engelleyerek sosyal bir kaygıyı da kaldırıyor” dedi.

Bölgede Turizmden sonra mermercilikte 10 bin dolayında çalışan olduğunu anlatan Ercan, “Bölgede 100 tane mermer fabrikalarımız, 75 tane de mermer ocaklarımız var. Bölgemizden 36 ülkeye ihracatımız var. Muğla ekmeğini taştan çıkaran bir il” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.