Mermerciler Derneğinden iftar yemeği

Bu haber 19 Haziran 2017 - 1:12 'de eklendi ve 475 kez görüntülendi.

Mermerciler Derneği, Muğla’da üyelerine iftar verdi. İftara İş adamları, Belediye Başkanları, Siyasi Partiler ve Mermerciler derneği üyeleri konuk oldu.

Muhittin Direk

Mermerciler Derneği, Muğla’da Altın Kalp Restourant’da üyelerine iftar verdi. Mermerciler Dernek Başkanı Mustafa Ercan, Muğla Vali yardımcısı Beyazıt Bestami Alkan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, İl jandarma Alay Komutan yardımcısı Cafer Öz, Muğla Ak Parti Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Avukat Gültekin Akça, MÜSİAD Başkanı Sezgin Bayhan, siyasi Parti temsilcileri, İş adamları  ve birçok  davetlide iftara konuk olarak katıldı.

“Muğla İlimiz her yönüyle zengin”

Mermerciler Derneği Başkanı Mustafa Ercan, yemekten sonra yaptığı açıklamada, “Muğla ilimiz Doğasıyla, havasıyla, yer üstü ve yer altı kaynaklarıyla mükemmel bir şehir. Bu güzellikleri bir arada bulmak ve bu değerleri sahip olmak çok güzel. Bu değerleri korumakta bizlerin görevi ” dedi.

Bölgede Turizmden sonra mermercilikte 10 Bin dolayında çalışan odluğunu anlatan Ercan, “Bölgede 100 tane mermer fabrikalarımız. 75 tane de mermer ocaklarımız vardır. Bölgemizden 36 ülkeye ihracatımız var. Muğla Ekmeğini taştan çıkaran bir il ” diye konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.