Mermer Ve Çevre Çalıştayı Bugün Başlıyor « Hamle Gazetesi

Mermer Ve Çevre Çalıştayı Bugün Başlıyor

Bu haber 19 Ocak 2018 - 1:12 'de eklendi ve 692 kez görüntülendi.

Mermer sektörü temsilcileri ile uzman bilim insanlarını aynı ortamda buluşturarak, üretimde verimliliği, çevre dostu yaklaşımları ve atıkların ekonomiye kazandırılması gibi konuların ele alınacağı Mermer ve Çevre Çalıştayı bugün yapılacak.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ve Muğla Mermerciler Derneği işbirliği ile düzenlenen ve Muğla Valiliği tarafından desteklenen Mermer ve Çevre Çalıştayı bugün düzenleniyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan çalıştayda mermer sektörünün verimliliği, atıkların ekonomiye kazandırılması ve çevre faktörü gibi önemli konular işlenecek.

Çevreci yaklaşımlarla en az atık açığa çıkaracak şekilde mermer üretiminde verimliliği iyileştirmeye yönelik yöntem ve gelişmeler, ocak ve mermer işleme tesisi atıkların çevreye zararsız hale getirilmesi ve ekonomiye kazandırılmasına yönelik yöntem ve gelişmelerin de paylaşılacağı çalıştay konu ile ilgili uzmanların sunumları ile gün boyu devam edecek. Çalıştaya il içi ve il dışından mermer sektörü temsilcilerinin katılması bekleniyor.

Mermer ve Çevre Çalıştayı Cuma günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 09.30’da başlayacak.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.