Meral Tuncer TÜGİK yönetiminde

Bu haber 04 Nisan 2017 - 0:51 'de eklendi ve 395 kez görüntülendi.

Marmaris Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Meral Tuncer, Ankara’da yapılan Yönetim Kurulu görev dağılımında Kadın Girişimcilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm Projeleri konusunda da çalışma sorumluluğu üstlendi.

Haber Merkezi

Marmaris Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Meral Tuncer, Ankara’da yapılan Yönetim Kurulu görev dağılımında Kadın Girişimcilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm Projeleri konusunda da çalışma sorumluluğu üstlendi. Ankara’da Erkan Güral başkanlığında toplanan TÜGİK Yönetim Kurulu Üyeleri Anıtkabir’i ziyaretin ardından TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile de bir araya geldiler.

TÜGİK olarak Kadın Girişimcilerle daha yakından ilgilenileceğini ve çok farklı çalışmalarla kadın girişimciliğini destekleyeceklerini belirten Meral Tuncer, “Biz güçlü ve birlik içerisinde olan bir Sivil Toplum Örgütü olarak gerekli yasal ve diyalog anlamında yapılması gerekenlerin önünü açmak konusunda çalışmalar yapacağız. Konuyla ilgili bütün kurum ve kuruluşlarla yasalar çerçevesinde yapılacakları detaylandırıp kadın girişimcilerimizin yanında olacağız. TÜGİK olarak ulusal olarak kadın girişimcilik seferberliği başlatacağız. Bu anlamda hem TÜGİK olarak hem de tüm STK’larla çok daha sıkı diyaloglarda olacağız” dedi.

Tüm yurt çapında yeni ve güçlü bir yapılanma içinde olduklarını belirten Tuncer, “Bugüne kadar olduğu gibi proje ve iş üreten bir yapıyı daha da ileri götürme çabasında olacağız. Genç iş kadınlarımızın derneklerimize üye olmalarını ve bizzat görev almalarını istiyorum. Biz birlikte çok daha güçlü olacağız. Birlikte çok daha sağlıklı projelere imza atabileceğiz” diye konuştu..

Turizm Projeleri konusunda da bilgi veren Tuncer, Marmaris GİAD olarak yerelde tanıtım çalışmaları projesi üreten bir dernek olma girişiminde bulunduklarını kaydederek şunları söyledi:

“Ülkemizin ‘Türkiye Turistiyiz’ fikrini ortaya atan ve uygulayan ilk sivil toplum örgütü olan TÜGİK bunu bugüne kadar başarıyla sürdürmektedir. TÜGİK olarak bunu daha farklı projelerle desteklemekle kararlı olduklarını belirterek turizm ve tanıtım konusundaki diğer projeleri de yakın süreçte kamuoyu ile paylaşacağız.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.