Menteşe’ye sezonun ilk turist kafilesi geldi

Bu haber 22 Mart 2019 - 0:10 'de eklendi ve 456 kez görüntülendi.

Menteşe’ye yılın ilk turist kafilesi geldi. Ekvator, Güney Amerika, Hong Kong, Güney Kore ve Arjantin’den gelen turist kafilesini, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş belediye binası önünde karşıladı.
Haber Merkezi
Ekvator, Güney Amerika, Hong Kong, Güney Kore ve Arjantin’den gelen turist kafilesi Menteşe İlçesinin tarihi alanlarını gezdi.
Menteşe Belediyesi tarafından ağırlanan turistler Saburhane Meydanı, Şahidi Türbesi, Konakaltı Kültür Merkezi, Muğla Müzesi, Saat Kulesi, Arasta Çarşısı, Şadırvan, Yağcılar Hanı ve Menteşe Belediyesi Kültür evlerini ziyaret ettiler.
Ziyarette turistlere Menteşe Belediyesi tarafından Kültür evinde Türk kahvesi, çay ve börek ikram edildi. Türk kahvesine hayran kalan turistler, tarihi Muğla sokaklarında adeta her evi, sokağı fotoğrafladılar.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, kültür turizminde kısa zamanda önemli adımlar attıklarını belirterek, “Kentsel Sit alanı içerisinde yer alan iki tarihi yapımızı restore ederek kültür turizmine kazandırdık. Bu evlerimizde bugün olduğu gibi yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor, yöresel lezzetlerimizi sunuyoruz. Yeni dönem de Karabağlar Yaylamızda ki Narlı Kahvemizi restore ederek kültür turizmine kazandıracağız. Menteşe tarihi ve kültürel değerleriyle, insanıyla eşsiz bir kent. Bunun kıymetini bilelim. Bu değerlerimizi koruyalım ve gelecek kuşaklara aktaralım. Yaşam kültürümüz en büyük zenginliğimiz. Bu zenginliğimizi koruyarak, paylaşalım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.