Menteşe’ye hayran kaldılar

Bu haber 25 Nisan 2016 - 0:16 'de eklendi ve 512 kez görüntülendi.

Menteşe’ye hayran kaldılar  (2)Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde Gamet Biyolojisi” çalıştayına katılan bilim adamları Menteşe’ye hayran kaldılar.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Su Ürünleri Fakültesi, Su Ürünleri Yetiştiriciliği Bölümü tarafından 19-21 Nisan tarihleri arasında “Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde Gamet Biyolojisi” Çalıştayı Menteşe’de gerçekleşti.

Amacı kaliteli ve özel niteliklere sahip yavru balık üretimi için su ürünleri sektörü ve bilim insanlarını bir araya getirmek, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda bilimsel çalışmaları planlamak, bilimsel çalışma çıktılarının üretim pratiklerine dönüştürülmesine yardımcı olmak ve yavru balık üretiminde standardizasyon sağlamak olan çalıştay 3 gün sürdü.

Bilimsel çalışmaların sunumu yanında, tüm katılımcılar ve konuklar çalıştayın son gününde Menteşe Belediyesi rehberliğinde şehir merkezinin tarihi ve turistlik yerleri ile restore edilen tarihi Muğla evlerini görme imkanı buldular.

Çalıştayın ilçemize katkı sağladığını altını çizen Başkan Gümüş, “Bizim gibi deniz ve kıyısı olan bir kentte Su Ürünleri Yetiştiriciliği konusunda çalıştay düzenlenmesi çok önemli. Ülkemizin çeşitli Üniversitelerden gelen Bilim İnsanlarının böylesi önemli bir organizasyonda ilçemizde olmaları bilimsel anlamda da bizlere çok büyük katkılar sağladığına inanıyorum. Kültür kenti ilçemiz de kongre turizminin de ilçemizin markalaşması anlamında çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

3 gün süren çalıştay sonrası Menteşe’yi gezen bilim insanlarına Menteşe Belediyesi tarafından tanıtıcı kitapçıklar hediye edildi. Gezi sonrası çalıştaya katılan bilim insanları Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve katkı sağlayan tüm kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarına teşekkür ederek ilçemizden ayrıldılar. (İHA)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.