Menteşe’nin Ak Parti Adayı Av. Gültekin Akça

Bu haber 24 Ocak 2019 - 1:41 'de eklendi ve 1.647 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla Menteşe’de Ak Partilerin Belediye Başkan Adayı Av. Gültekin Akça belirlenmesi sonrası seçim çalışmalarına hız verdi. Muğla Menteşe’de CHP’nin adayı mevcut Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün karşısında hangi isim daha şanslı olabilir düşüncesiyle Ak Parti teşkilatı uzun bir zamandan bu yana fikir alışverişinde bulunuyorlardı.

Sevgili okurlarım, son anda karar verildi Muğlalıların yakinen tanıdığı renkli bir sima olan Av. Gültekin Akça üzerinde karar kılıp Ak Parti’den Menteşe Belediye Başkan Adayı oldu. Sayın Akça uzun yıllar Ak Parti Teşkilatının içinde üst düzey görevlerde bulunmuş. Adı bir ara Muğla’da AK Parti’den milletvekili olabilecek isimler arasında ön sıralarda olması gereken isim olarak açıklanmıştı. Ama ne oldu?

Sevgili okurlarım, Av. Gültekin Akça sosyal yönlülüğü ile bilinen güler yüzlü sevilen bir siyasetçidir. İşte öyle olduğu için Sayın Av. Gültekin Akça Menteşe’den belediye başkan adayı yaptılar. Ak Partililer arasında büyük bir sevinç yaşandı. Ancak Sayın Akça’nın karşısında kuvvetli bir aday olduğunu da söylemem gerekiyor. O da Menteşe’nin CHP’li Belediye Başkan Adayı Bahattin Gümüş onun için Muğla’da kıran kırana bir seçim olması bekleniyor.

Sevgili okurlarım, Ak Parti yetkililerinden almış olduğumuz bilgilere göre Av. Gültekin Akça’nın Menteşe Belediye Başkanı olması için yoğun bir çalışma içinde oldukları dile getiriliyor. Muğla Barosu’na kayıtlı Muğla’nın seçkin avukatlarından olan Gültekin Akça görüşlerini şöyle açıkladı: Muğla’mızın daha güzel gelişmesi için elimizden gelen tüm imkânları Menteşe ilçemize seferber edeceğiz. Menteşe’nin çehresini yapacağımız yatırımlarla daha güzel yapmaya çalışacağız dedi. Türkiye’de olduğu gibi Muğla ve ilçelerinde yapılacak olan yerel seçim havası genel seçim havalarını geçti. Bu hareketlenme ile Türkiye’de olduğu gibi Muğla ve ilçelerinde de birçok değişikliklerin olacağı tahmin edilmekte sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.