Menteşeli çocuklar sanal gerçeklikle öğreniyor

Bu haber 25 Aralık 2018 - 2:28 'de eklendi ve 345 kez görüntülendi.

Menteşe Belediyesi Çocuk Bilim Parkında çocukların kullanımına sunulan sanal gerçeklik gözlüğü çocukların yoğun ilgisini çekiyor. Sanal gerçeklik gözlüğü ile çocuklar hem öğreniyor, hem de eğleniyor.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi tarafından sunulan sanal gerçeklik gözlüğünü kullanan TOKİ Şehit Jandarma Yarbay Alim Yılmaz Ortaokulu öğrencileri, sanal gerçeklik gözlüğü ile uzay, sualtı gezileri ve uçaktan paraşütle atlama deneyimleri yaşadı.

Sanal gerçeklik gözlüğü ile Menteşe’de çocukların yeni bilgileri daha ilginç ve bilimsel yöntemlerle öğreneceklerini belirten Başkan Gümüş, “Gelişen teknoloji öğrencilerin karmaşık içerikli konuları, sanal gerçeklik cihazları aracılığıyla eğlenceli ve kolay bir şekilde öğrenmelerini sağlıyor. Ayrıca öğrenciler bu ortamdaki nesneler ile etkileşime geçip onlar hakkında daha çok şey öğrenebiliyor. Eğitim amaçlı kullanacağımız sanal gerçeklik gözlüğü ile çocuklar yeni bilgileri farklı yollardan öğrenebilecekler.” dedi.

Sanal gerçeklik gözlüğünü deneyimleyen çocuklar, “Sanki gerçekten sualtındaydım. Gerçekle ayırt etmek çok zordu. Ayrıca çok da eğlendim.” şeklinde konuştular.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.