Menteşe’den ‘Hayalim Gerçek Olsa’ projesine destek « Hamle Gazetesi

Menteşe’den ‘Hayalim Gerçek Olsa’ projesine destek

Bu haber 05 Kasım 2015 - 0:30 'de eklendi ve 586 kez görüntülendi.

Menteşe’den ‘Hayalim Gerçek Olsa’ projesine destekMenteşe 75. Yıl Anaokulu Müdürü Seda Tagay ve Uzman Okul öncesi öğretmeni Nahile Ateş, Uluslararası eTwinning projeleri dahilinde 45 ilden okulun ortak yürüttüğü “Hayalim Gerçek Olsa” projesi kapsamında Başkan Gümüş’ü makamında ziyaret ettiler.

Verda Kartal

Menteşe 75. Yıl Anaokulu Müdürü Seda Tagay ve Uzman Okul öncesi öğretmeni Nahile Ateş, Uluslararası eTwinning projeleri dahilinde 45 ilden okulun ortak yürüttüğü “Hayalim Gerçek Olsa” projesi kapsamında Başkan Gümüş’ü makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette Başkan Gümüş’e eTwınnıng projeleri kapsamında yürütülen “Hayalim Gerçek Olsa” projesi hakkında bilgiler veren 75. Yıl Anaokulu Müdürü Seda Tagay, “Projenin amacı, gelir seviyesi düşük veya kalabalık ailelerde istek ve ihtiyaçları karşılanamayan çocukların, işbirliği içerisinde bu ihtiyaçlarının karşılanıp, giderilmesi. Veli desteği ile projeye dahil edilecek öğrencilere, kişilik haklarını zedelemeden anket uygulayarak, hayalini kurduğu her hangi bir şeyin gerçekleşmesini sağlamak istiyoruz. Bu doğrultuda eğitime ve çocuklarımıza olan desteklerini bildiğimiz Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş’ü ziyaret ettik. Hedefimiz Menteşe halkının ihtiyaç sahibi çocuklarımıza elini uzatmaları” dedi.

Ziyarette projeden olayı Okul Müdürü Seda Tagay’ı kutlayan Başkan Gümüş, “Menteşe Belediyesi olarak ortak değerimiz olan çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak hepimizin görevi. Bunun bilincinde olan bizler zaten Menteşe Belediyesi olarak çocuklarımız için birçok proje hayata geçirdik. Geçtiğimiz yıl başlattığımız ve bu yılda devam eden “Dayanışma Çantası” projemiz ile kırsal mahallelerde yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklarımıza, içerisinde defteri, kalemi, boyası, boyama kitabı gibi kırtasiye malzemesi olan çantalardan verdik. Yine eğitime destek olmak için, burs imkanı sağladık. Bu ve buna benzer projeleri Menteşe Belediyesi olarak yapıyor, çocuklarımızın geleceği için yapılan her projeye de destek olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda sizlerin yürüttüğü , “Hayalim Gerçek Olsa” projesine de imkanlarımız doğrultusunda destek olmaya hazırız” dedi.

  1. Yıl Anaokulu Müdürü Seda Tagay, ziyarette projeye vermiş olduğu desteklerinden dolayı Başkan Gümüş’e teşekkür etti.

eTwinning nedir?

Okullar, diğer okullarla bir proje oluşturmak için ortak olabilirler ve çalışmalarını yürütmek için Bilgi ve İletişim Teknolojilerini (BİT) kullanabilirler. Bir proje oluşturmak için, en az iki okulun bir araya gelmesi gerekir.

eTwinning projesinde ne yapabilirim?

Sizin ve ortağınızın üzerinde çalışmak üstediği herhangi bir konuda çalışabilirsiniz. Projeler bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımı ve sınıf aktiviteleri arasında iyi bir denge sağlamalı ve tercihen projeye katılan okulların ulusal müfredatlarına uygun olmalıdır.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.