Menteşe’de Hıdırellez kutlamaları

Bu haber 06 Mayıs 2014 - 23:50 'de eklendi ve 730 kez görüntülendi.

 

mentesehıdrellezMuğla’nın Menteşe İlçesi’nde Hıdırellez kutlamaları Kışla Parkında pilav ve keşkek ikramı ile başladı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş şenlik çerçevesinde vatandaşlara pilav ve keşkek dağıttı.

Kadir Tamer

Baharın Müjdecisi Hıdırellez Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde bulunan Kışla Parkında düzenlenen etkinlikler ile kutlanmaya başlandı. Şenlik programı çerçevesinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş vatandaşlara pilav, keşkek dağıttı.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Bu güzel havada baharın müjdecisi Hıdırellez’i vatandaşlarımız ile kutluyoruz. Gün boyu etkinliklerimiz ve ücretsiz ikramlarımız devam edecek. Akşam ise şenlik ateşimizi yakacağız. Aynı zamanda Muğla Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası tarafından vatandaşlarımıza konser düzenlenecek. Ben tüm halkımızı akşam ki programımıza davet ediyorum” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, vatandaşların Hıdırellez’ini kutlayarak, “Geçmişle gelecek arasında köprü kuran, dostluğu, kardeşliği ve doğa sevgisini sembolize eden Hıdırellez’in halkımıza sağlık, huzur ve bereket getirmesini diliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.