Menteşe’de “e-atık” uygulaması başladı « Hamle Gazetesi

Menteşe’de “e-atık” uygulaması başladı

Bu haber 16 Haziran 2016 - 22:19 'de eklendi ve 561 kez görüntülendi.

Menteşe’de “e-atık” uygulaması başladıMenteşe’de elektronik atıkların doğaya zarar vermeden geri dönüşüme kazandırılması için e-atık dönemi başladı.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi, Atık Elektrikli ve Elektronik Atıkların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya İşleme lisansına sahip firma ile yaptığı protokol kapsamında elektronik atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor.

Elektronik atıkların yaşanabilir ve sürdürülebilir çevre ilkeleri doğrultusunda Menteşe Belediyesi ekipleri tarafından verilen adrese gidilerek toplandığını kaydeden Başkan Gümüş, “Normal durumda kullanıcı için riskli olmayan elektronik atıklar, kontrolsüzce doğaya bırakıldıklarında veya yakıldıklarında çevre ve insan sağlığı için tehlike oluşturmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya İşleme lisansına sahip firma ile yaptığımız protokol gereği artık elektronik atıklar, ekiplerimizce toplanmaktadır. Ellerinde televizyon, cd, bilgisayar, elektrikli kablo, buzdolabı, çamaşır makinası, cep telefonu gibi elektronik atığı olan vatandaşlarımız Belediyemizin (0 252) 214 48 80 numaralı telefonunu arayarak bize ulaşabilir. Ekiplerimiz daha sonra bize ulaşan vatandaşlarımızın evlerine giderek elektronik atıkları alıyorlar.  Toplanan tüm atıklar bu iş için ayrılmış konteynırda muhafaza edilerek, geri dönüşüm tesislerine gönderiliyor. Amacımız elektronik atıkların doğaya zarar vermeden geri dönüşüme kazandırılarak, geleceğe daha yaşanır bir kent bırakmak ” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.