Menteşe’de Dünya Gıda günü kutlaması

Bu haber 17 Ekim 2014 - 0:12 'de eklendi ve 609 kez görüntülendi.

gidaaaa16 Ekim Dünya Gıda Günü kutlamalarının bu yıl ki ana teması ‘Aile Çiftçiliği: Dünyayı besle, yeryüzünü önemse’ olarak belirlendi.

Hafize Ataseven

16 Ekim Dünya Gıda Günü kutlamalarının bu yıl ki ana teması “Aile Çiftçiliği: Dünyayı besle, yeryüzünü önemse” olarak belirlendi. Muğla Tarım İl Müdürlüğü, Sınırsızlık Meydanı’nda 16 Ekim Dünya Gıda Günü Kutlaması nedeniyle etkinlik düzenledi.

Halkın ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğin ana teması olan ‘Aile Çiftçiliği, Dünyayı besle, yeryüzünü önemse’ fikri çerçevesinde, Muğla Tarım İl Müdürlüğü’nce 1000 kişilik ayran ve Muğla’nın yöresel lezzeti olan keşkek ikramı yapıldı.

Keşkek ve ayran ikramı yapılan ziyaretçilere Muğla Tarım İl Müdürlüğü yetkililerince ALO GIDA HATTI hakkında bilgi verdi. ALO GIDA HATTI tüketicinin gıda ile ilgili her türlü ihbar ve şikâyette ilgili birime kolay bir şekilde ulaşabilmesi, iletişimin tek merkezden yönlendirilmesi, tüketiciye en kısa zamanda dönüş yapılabilmesi ve sonucun takibi amacıyla kurulmuş bir yardım sistemi olarak tanımlanmaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.