Menteşe’de ‘Anneler Günü Yürüyüşü’

Bu haber 11 Mayıs 2015 - 0:43 'de eklendi ve 548 kez görüntülendi.

yuruyuısMuğla Ak Parti Kadın Kolları teşkilatı Menteşe ilçesinde ‘Anneler Günü’ yürüyüşü düzenledi. Yürüyüş sonrası konuşan Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, “Her anne güçlüdür ve güçlü anne güçlü Türkiye demektir” dedi.
İlkay Yıldız
Muğla Ak Parti Kadın Kolları teşkilatı Menteşe ilçesinde ‘Anneler Günü’ yürüyüşü düzenledi. Uğur Mumcu Bulvarı’ndan başlayan yürüyüş Sınırsızlık Meydanı’nda sona erdi. Sınırsızlık Meydanı’nın da konuşan Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, “Her anne güçlüdür ve güçlü anne güçlü Türkiye demektir” dedi. Yürüyüşe, Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci, Milletvekili adayları Elvan Göçer, Yelda Erol Gökcan, Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol ve partili kadınlar katıldı.
Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol yaptığı konuşmada, “Bugün buraya, hepimize örnek olan cefakar, çalışkan, güçlü ve duyarlı annelerimizin, duyarlı kadın sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizi, teşkilatımızın azimli kadın üyelerinin ve halkımızın destekleri ile toplandık. Biz Ak Partililer 12yıllık iktidarımızda hep kucaklayıcı olduk. Kadınımızı hiçbir ayrım gözetmeden destekledik. Ona hak ettiği kıymeti verdik. Geleceğimize ne denli ayrıcalıklı olduğunu unutmadık, unutanlara hatırlattık. Her hamlemiz de onları daha ileriye götürmesi gayesini taşıdık” dedi.
Kadın Kolları Başkanı Erol konuşmasına şöyle devam etti:
“Annelerimize en kıymetli varlıkları olan evlatları için daha iyi eğitim, daha iyi sağlık hizmeti, daha güvenli bir ülke verebilmek gayesinde durmadan çalıştık. 30 yol boyunca yüzleri gözyaşları ile ıslanmış anneleri teselli etmekten daha fazlasını yapmak istedik. Çözülemez, yapılamaz denilen meselelere eğildik. Bu ülke üzerinde, tarih boyunca kardeşçe yaşamış halklarımıza gelecekte de birlikte yaşama umudu verdik. Çözüm süreci sayesinde, doğulu batılı gençlerimiz dağlarda karşı karşıya değil üniversite sıralarında bir araya geldiler. Ak Parti olarak annelerimize verebileceğimiz daha büyük bir hediye olabilir mi ? Biliyorduk ki biz kadınlarımız için bunları yaptıkça bizi en çok onlar anlayacaklar, onlar destekleyecekler. Kurmak istediğimiz güçlü Türkiye hedefimizde bizimle mücadele edecekler.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.