Menteşe’de 30 ton kireç dağıtıldı

Bu haber 13 Haziran 2017 - 0:45 'de eklendi ve 613 kez görüntülendi.

Menteşe Belediyesi tarafından düzenlenen Çevre Günü etkinlikleri kapsamında geleneksel hale gelen ücretsiz kireç dağıtımında bu yıl da toplam 30 ton kireç dağıtıldı.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi tarafından düzenlenen Çevre Günü etkinlikleri kapsamında geleneksel hale gelen ücretsiz kireç dağıtımında bu yıl da toplam 30 ton kireç Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Başkan Yardımcısı Mehmet Güven, kentsel sit alanındaki kireç dağıtımında vatandaşlarla bir araya gelerek badana yaptılar.

Menteşe Belediyesi Başkanı Bahattin Gümüş, “Bu yıl hem ilçe merkezimize hem de kırsal mahallelerimize toplam 30 ton kireç dağıttık. İlçemizde evlerin ve bacalarımızın beyaza boyanması uzun yıllardır süregelen bir gelenektir. Beyaz badana aynı zamanda ilçemizin temizliğini gösteriyor. İsmet İnönü bir Muğla ziyaretinde, Cumhuriyet Meydanı’nda Muğlalılara seslenirken, ‘Evlerinin bacalarına kadar temiz ve beyaz Muğlalılar’ demiştir. Vatandaşlarımız da bu konuda çok duyarlı. Bu anlamda Menteşe halkına da göstermiş oldukları bu hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.