Menteşe’de 3. Kültür ve Sanat Şenliği coşkusu

Bu haber 01 Ekim 2017 - 23:50 'de eklendi ve 723 kez görüntülendi.

Menteşe Belediyesi’nin bu yıl 3.sünü düzenlediği Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği Cuma akşamı baca yakma töreni ile başladı. 3 gün süren şenlikte çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinliklere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Metin Karakoç

Menteşe Belediyesi’nin bu yıl 3.sünü düzenlediği Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği Cuma akşamı baca yakma töreni ile başladı. 3 gün süren şenlikte çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Şenliğin ilk günü olan Cuma günü Muğla Bacası yakıldı.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş evsahipliğinde gerçekleştirilen şenliğe Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP İstanbul Milletvekili, Gazeteci Yazar Barış Yarkadaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Şenliğin 3 gün boyunca çeşitli etkinlikler ve konserler süreceğini belirterek, “Her kesimden vatandaşımızı bir araya getiren şenliğimizle temel amacımız; en büyük değerimiz olan yaşam kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak, değerlerimize sahip çıkmaktır” dedi.

Menteşe Belediyesi Halk Oyunları ve Modern Dans Gruplarının gösterileriyle başlayan Şenlikte daha sonra Menteşe Belediyesi’nin projeleri, yatırımları ve 3 yıl boyunca yapılan çalışmaların gösterildiği video gösterimi yapıldı.  Konuşmaların ardından baca yakma töreni yapılarak barış güvercinleri uçuruldu.

Şenlikler, kortej yürüyüşü, Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla devam etti. Daha sonra Sınırsızlık Meydanındaki kitap fuarının açılışı gerçekleştirildi. Yazarlar Barış Yarkadaş ve Naim Babüroğlu fuara akın eden onlarca okurlarının kitaplarını imzaladılar. Menteşe Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür ve Sanat Şenliği Cumhuriyet Meydanındaki Buray konseriyle devam etti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.