Menteşe’de 25 ton kireç dağıtıldı « Hamle Gazetesi

Menteşe’de 25 ton kireç dağıtıldı

Bu haber 07 Haziran 2016 - 1:26 'de eklendi ve 434 kez görüntülendi.

Menteşe’de 25 ton kireç dağıtıldı (1)Menteşe Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Kentsel Sit Alanının da ki mahallelere 25 Ton ücretsiz kireç dağıttı.

Menteşe Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Kentsel Sit Alanının da ki mahallelere 25 Ton ücretsiz kireç dağıttı.

Kireç dağıtım törenine, Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Güven, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Menteşe Belediyesi’nin 5 Haziran Dünya çevre günü etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirdiği ücretsiz kireç dağıtımını bu yıl da devam etti. Kentsel Sit Alanında ki mahallelerde yapılan kireç dağıtımında Başkan Yardımcısı Mehmet Güven hem kireç dağıttı, hem de mahalle sakinleri ile badana yaptı.

Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Güven, “İlçemizde evlerin ve bacalarımızın beyaza boyanması uzun yıllardır yapılan bir gelenek. Evlerimizden bacalarımıza kadar beyaza bürünen Menteşemiz, temizliği ile de ilçemize ziyarete gelen turistlerin dikkatini çekiyor. Beyaz badana aynı zamanda ilçemizin temizliğini gösteriyor. İsmet İnönü bir Muğla ziyaretinde, Cumhuriyet Meydanı’nda Muğlalılara seslenirken, “Evlerinin bacalarına kadar temiz ve beyaz Muğlalılar” demiştir. Vatandaşlarımız da bu konuda çok duyarlı. Bu anlamda Menteşe halkına da göstermiş oldukları bu hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

25 Ton Ücretsiz kireç dağıtımının yapıldığı Kentsel Sit Alanında, Başkan Yardımcısı Mehmet Güven mahalle sakinleri ile birlikte badana yaptı. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.