Menteşe MHP Adayı Tam Gaz Gidiyor

Bu haber 05 Ocak 2014 - 18:19 'de eklendi ve 2.176 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK
Bugün siz değerli okurlarıma saygın bir isim olan MHP Muğla Menteşe Belediye Başkan Adayı İç İşleri Bakanlığı Baş Kontrolörü olarak 27 yılını devlete adamış adam gibi adam olan Muğlalı hemşerimiz Osman Can Yenice için bir şeyler söylemeye çalışacağım. Muğla Menteşe’de MHP’den Belediye Başkan Adayı Osman Can Yenice İç İşleri Bakanlığı nezdinde yapmış olduğu Baş Kontrolörlük zamanında iyi niyetliliğini göstererek çok sayıda belediye başkanlarını denetlemiş ve bu yapmış olduğu denetimler sırasında kendisini sevdirmiş ve saydırmış değerli saygın bir bürokrat olarak bilinmekte.
Sayın Yenice’nin Muğlalı olduğunu söylemiştim ya evet görev yapmış olduğu yıllarda yıllık izine geldiğinde çoğu insanlar tarafından da kendisine ilgi gösterilmiş. Siyasi Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan Osman Can Yenice’ye Muğla Menteşe Belediye Başkan Adayı olması için kendisine yoğun baskılar yapılmış ve sonrasında tüm istekler yerine getirilerek Sayın Yenice Muğla Menteşe’de MHP Belediye Başkan Adayı olmuş. Sayın Yenice için Muğla genelinde çok sayıda vatandaş iyiliğinden bahsederken kendisinin adam gibi adam olduğunu da söyleyebiliyorlar. Hem de çok sayıda partili ve partisiz insanlar tarafından dile getirilmekte.
Muğla Menteşe MHP Belediye Başkan Adayı Osman Can Yenice için bazı basın mensubu arkadaşlarımda aynı görüşteler. İşte bunlardan biride gazeteci-yazar Özcan Özgür’de aynen şunu söyledi: ‘Hüseyin Ağabey MHP’nin Menteşe Belediye Başkan Adayı Osman Can Yenice, dört dörtlük bir yapıya sahip olduğu herkesim tarafından da söylenilmekte. Hakikaten de öyle’ diye konuştu.
Görüşlerini aldığımız Muğla Menteşe MHP Belediye Başkan Adayı Osman Can Yenice, ‘Plansız alanlar acilen planlanacaktır. Eski belde belediyelerinde gerekli birimler kalacaktır. Büyük köylerimiz ve birlikte değerlendirilebilir yakın küçük köy gruplarındaki bir köyün birinde gerekli belediye birimleri oluşturulacaktır. Tüzel kişilikleri sona eren belde belediyeleri ve köylerdeki tüm sosyal ve kültürel etkinlikler devam ettirilecektir. Yerkesik ve Bayır boğa güreşleri gibi. Tarım ve hayvancılığı desteklemek için her türlü faaliyet yapılacaktır’ dedi.
Deneyimli bir bürokrat olan Muğla’nın Menteşe MHP Belediye Başkan Osman Can Yenice seçim startı vermiş olduğu yerlerde de ilginin en büyüğünü gördüğü dile getirilmekte. Biz ne söyleyelim. Sayın Yenice için Allah kalbine göre versin der yapılacak olan yerel seçimlerde bol şanslar dilerim.
OSMAN CAN YENİCE KİMDİR
1963 yılında Muğla Merkez İlçeye bağlı Yenice Köyünde doğdu. İlköğrenimini Yenice İnönü İlkokulunda, orta ve lise eğitimini İzmir Bornova Anadolu Lisesinde tamamladı. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1986 yılında İçişleri Bakanlığında Kontrolör olarak göreve başladı. 27 yıl boyunca mahalli idarelerin denetiminde bulundu. Mahalli idarelere yönelik yayın yapan dergilerin yayın kurullarında görev aldı. Çeşitli dergilerde mahalli idarelerle ilgili başta ihale uygulamaları olmak üzere makaleleri yayınlandı. İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından mahalli idarelerin başkan, meclis üyesi ve personeline yönelik olarak düzenlenen birçok eğitim programında eğitici olarak yer aldı. İçişleri Bakanlığında mahalli idareler Baş Kontrolörü olarak yürüttüğü görevinden 01.12.20132 tarihi itibariyle MHP Menteşe belediye başkan adayı olmak için ayrıldı. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Muğla’nın değişimi için ne yapılması gerekirse hepsi yapılacaktır. Almış olduğum birikimlerim sonrası Muğla adına en iyi hizmetlerin yapılacağına inanıyorum. Muğla Menteşe’de MHP adayı olarak eğer seçimi kazanırsam hizmetlerin en büyüğünü getireceğim. MHP içindeki genç nesillerle birlikte hele deneyimli belediye meclis üyeleri arkadaşlarımızla birlikte Muğla’ya en güzel hizmetlerin geleceğini yapmak için uğraş vereceğiz. Türkiye genelinde MHP’nin ilkini Muğla’da gerçekleştirip hizmetlerin en büyüğünü yapacağız dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.