Menteşe Kent Konseyinde, Çınar dönemi « Hamle Gazetesi

Menteşe Kent Konseyinde, Çınar dönemi

Bu haber 07 Haziran 2016 - 1:21 'de eklendi ve 533 kez görüntülendi.

Menteşe Kent Konseyinde, Çınar dönemi  (2)Menteşe Belediyesi Kent Konseyi Olağan Kongresi Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde yapıldı.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi Kent Konseyi Olağan Kongresi Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde yapıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Abbas Çınar’ın tek listesi ile gidilen seçimde Çınar, Kent Konseyi’nin yeni Başkanı seçildi. Kongreye katılan Başkan Gümüş, yeni yönetime başarılar diledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile birlikte Kent Konseyi’nin kongresine katılan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, kent konseyinin amacının hemşerilik bilincinin geliştirilmesi ve kent yaşamında ortak söz sahibi olunması olduğunu belirterek, yeni yönetime başarılar diledi.

Yeni seçilen yönetim ile saydamlık, katılım, hesap verebilirlik, öngörülebilirlik ilkelerine uyarak çalışacağını dile getiren Başkan Gümüş, “Kent konseyi kentteki merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla çalıştığı, kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, projelerinin sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu demokratik yapılardır. Bizde Kent konseyi oluşumuna yardım ve destek sağlayan Menteşe Belediyesi olarak yeni seçilen Başkan ve yönetimine başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Kent Konseyi Yeni Başkanı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Ali Abbas Çınar Kent Konseyi olarak kentin ve kent insanının sorunlarına çözüm arandığı ve projelerin üretildiği bir konsey olarak çalışacaklarını belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.