Menteşe İlçe Müftülüğü açıldı

Bu haber 31 Mayıs 2014 - 0:17 'de eklendi ve 1.907 kez görüntülendi.

mentesemuftulukMenteşe İlçe Müftülüğü binası düzenlenen törenle açıldı.

Cem Durna

Hayırsever Turgut Altaş tarafından Muğla Müftülüğü’ne tahsis edilen apartman Menteşe İl Müftülüğü olarak hizmet vermeye başladı. Düzenlenen törenle açılışı gerçekleşen Menteşe İlçe Müftülüğünün açılış törenine Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir ve Salih Gürhan, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Menteşe Müftüsü Kazım Aşlık ile kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Menteşe Müftüsü Kazım Aşlık, “1 Ocak’tan itibaren resmi işlemleri başlattık. 14 Ocak itibariyle resmiyete geçtik. Resmi olarak camilerimiz, kurslarımız, yazışmalarımız tanımlanmış oldu. Bugünde ilçe müftülüğümüzün resmi töreninin açılışı için burada bulunuyoruz. 188 kadromuz bulunuyor. 8’i idare kadromuz diğerleri ise imam hatip, müezzin kayyımı ve Kuran kursunda görevli arkadaşlarımız. 138 camide 60 mahallede görev yapıyoruz. 22 Kuran kursumuz var” dedi.

Daha sonra konuşan Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, bir birim hariç Menteşede bütün birimlerin kurulduğunu söyledi. Arslan, “Menteşede kurulacak bütün kurumlarımızla ilgili hangi problemleri götürdüysek sayın valimiz bizi dört kulağı ile dinleyerek sorunlarımızı çözdü. Hiçbir sorunumuzu çözümsüz bırakmadı” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri apartmanını müftülüğe tahsis eden Turgut Altaş’a plaket taktim etti. Plaket takdiminin ardından Menteşe İlçe Müftülüğü binasının açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.