Menteşe Grubu yeni dönem faaliyetlerine başladı

Bu haber 03 Ocak 2014 - 7:25 'de eklendi ve 1.170 kez görüntülendi.

mentesegrubu65162Menteşe Grubu, yeni yılın ilk günü gerçekleştirdiği toplantı ile yeni faaliyet dönemini açtı.
Haber Merkezi
Muğla’da 1998’den beri faaliyet gösteren ve bugüne yüzlerce etkinlik gerçekleştiren Menteşe Gurubu, dünyada ve Türkiye’de 2013 yılı değerlendirmesi yaptı.
Kurulduğu günden beri, her yıl, bir önceki yılın değerlendirmesini yapan Menteşe Grubu, Altın Kalp tesisleri küçük salonunda, 2013 yılında dünya ve Türkiye gündeminde gerçekleşen önemli olayları değerlendirdi.
Dönem Başkanı Doç. Dr. Adnan Çevik’in açış konuşması ve dünya gündemine dair değerlendirmesi ile başlayan toplantı, Prof. Dr. Alaattin Karaca’nın 2013 yılı edebiyat değerlendirmesi ile devam etti. Ardından Yrd. Doç. Dr. Savaş Duman, dünyada ve Türkiye’de, 2013 yılında iz bırakan spor olayları üzerinde durdu. Prof. Dr. Namık Açıkgöz, 2013 Mayıs Ayı sonunda başlayan ve bir buçuk ay kadar devam eden Gezi Olayları esnasında medyaya yansıyan sözlerin retorik ve aforizmatik özelliklerini analiz etti. Yrd. Doç. Dr. Ünal Bozyer, 2013 yılının başlıca sosyal olaylarını görsel olarak ele aldı. Toplantının son konuşmasını Haşim Koç yaptı. Haşim Koç, 2013 yılında ölen ünlülerle ilgili bilgiler sundu.
Konuşmaların tamamında, görsel malzeme desteğiyle, 2013 olayları değerlendirildi ve gerek iç ve gerekse dünya ölçeğinde, Türkiye’nin zorlu günlerden geçtiği; bu zorluların aşılması için, Türk aydınlarının objektif analizlerle, değişim-gelişim sürecinin iyi yönde seyretmesi için katkıda bulunması gerektiğine dikkat çekildi.
Toplantı sonunda, Menteşe Grubunun 2014 Bahar Dönemi program taslağı da görüşüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.