Menteşe Belediyesinden, Evde Temizlik ve Bakım Hizmeti

Bu haber 05 Aralık 2015 - 1:19 'de eklendi ve 543 kez görüntülendi.

menteşe (3)Menteşe Belediyesinin “Yaşlıların Sıcak Yürekleri, Menteşe’nin Vefalı Elleri” projesi kapsamında başlattığı evde temizlik ve bakım hizmeti kapsamında 80 evde, 150 kişiye ulaştı.
Verda Kartal
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, proje ile yaşlıların hayata küsmeden yaşama tutunmalarına katkı sağladıklarını belirterek, “ “Yaşlıların Sıcak Yürekleri, Menteşe’nin Vefalı Elleri” projesi ile yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara evlerinde bakım ve temizlik hizmeti veriyor, yaşadıkları evlerinin temizliğini yapıyoruz. Yaşlılarımız geçmişle günümüz arasında köprü kuran, kültürel değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı sağlayan en kıymetli hazinelerimiz. Onları hayata bağlamalı, gerekli saygı, ilgi ve şefkati hayatımızın her alanında göstermeliyiz. Bu düşünceyle başlattığımız proje kapsamında şuana kadar 80 evde, yaşlı, bakıma muhtaç ve engelli 150 vatandaşımıza ulaştık. Bu vatandaşlarımızın evlerinde temizlik ve bakımlarını yapıyor, el ele butik mağazamızdan da ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ayrıca evlerinin temizliğini, halısını perdesini yıkıyor, varsa çamaşırını bulaşığını temizliyoruz. Kent merkezinde başlayan bu hizmetimizi kırsal mahallelere de taşıyarak, kırsaldaki vatandaşlarımıza da ulaşıyoruz. 3 kişilik ekibimiz her gün 2 ya da 3 ev de temizlik ve bakım hizmeti veriyor. Çok yakında yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek adına ekibimizi arttıracağız. Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, onlara gerekli ilgi ve alakayı göstermek, toplum olarak hepimizin sorumluluğu. Menteşe Belediyesi olarak yaşlılarımıza gerekli hassasiyeti göstermeye devam edeceğiz” dedi.
Proje kapsamında İhtiyaç sahibi vatandaşlar 424 00 48 numaraları telefondan Menteşe Belediyesi Hizmet Ağı’na ulaşıp, evde bakım ve temizlik hizmetten faydalanabiliyorlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.