Menteşe Belediyesi’nden eğitime destek

Bu haber 11 Ağustos 2015 - 18:46 'de eklendi ve 528 kez görüntülendi.

mentese516616Menteşe Belediyesi, her yıl ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere, öğrenim yardımında bulunuyor. Menteşe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü geçtiğimiz yıl, 374 öğrenciye öğrenim yardımında bulunarak eğitimlerine destek oldu.

İlkay Yıldız

Menteşe Belediyesi, her yıl ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere, öğrenim yardımında bulunuyor. Menteşe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü geçtiğimiz yıl, 374 öğrenciye öğrenim yardımında bulunarak eğitimlerine destek oldu.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş yaptığı açıklamada, “Belediye olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine katkı sağlayarak faydalı olmaya çalışıyoruz. Sosyal projelerimiz içerisinde geçen yıl ihtiyaç sahibi başarılı 374 öğrencimize, öğrenim yardımında bulunduk. Bu yıl da imkânlarımız doğrultusunda ilk-orta-lise ile üniversiteli gençlerimizin eğitimlerine katkıda bulunacağız. En önemli yatırımın geleceğimiz olan çocuklarımıza, gençlerimize olan yatırım olduğunu düşünüyorum. Çünkü eğitime yapılan destek hiçbir zaman boşa çıkmaz. Eğer bir çocuğumuzun dahi eğitimine katkı sağlayabiliyorsak, bir çocuğumuzun bile gelecek ile ilgili hayallerini yeşertmeyi başarabiliyorsak biz işte o zaman mutlu oluyoruz. Bu çocuk belki de gelecekte ülkemize, şehrimize, tüm insanlığa çok büyük katkılar sağlayacaktır. En azından kendi ayakları üzerinde durarak mutlu olacaktır. Biz bunu düşünüyor ve çocuklarımızın mutlu olması için gayret sarf ediyoruz. Eğitime ve özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilere sahip çıkmak bizim en büyük hedefimiz” dedi.

Başkan Gümüş, “Bu kapsamda tabi ki önceliklerimiz var. Öğrenim yardımında bulunulacak öğrencinin gelir durumu, okuldaki başarısı gibi. Ölçümüz ihtiyaç sahibi çocuklarımız. Titizlikle çalışıyoruz. Çünkü vicdanen kendimize ve karşımızdakine hesap verebilir çalışmalar yapmamız gerekiyor” dedi.

Başvurular 17 Ağustos – 18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öğrenciler başvuru bilgi formu ve eklerini Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden veya Menteşe Belediyesi’nin resmi web sitesi olan www.mentese.bel.tr adresinden temin edebilirler. Başvuru bilgi formu ve eklerini dolduran öğrenciler aşağıdaki belgeler ile Menteşe Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü’ne elden teslim etmeleri gerekmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.