Menteşe Belediyesi’nden dayanışma çantası

Bu haber 10 Eylül 2014 - 5:31 'de eklendi ve 656 kez görüntülendi.

mentesebelMenteşe Belediyesi ‘Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar’ projesi kapsamında 1. sınıfa başlayacak olan çocuklara ücretsiz çanta ve kırtasiye yardımı yaptı.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi ‘Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar’ projesi kapsamında 1. sınıfa başlayacak olan çocuklara ücretsiz çanta ve kırtasiye yardımı yaptı.

Dayanışma çantasında 800 çocuğun çanta ve kırtasiye ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Geçtiğimiz haftalarda başlattığımız Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar projemiz ile kırsalda yaşayan çocuklarımıza ulaşmış, onlara keyifli bir gün geçirmelerini sağlamıştık. Bu projemiz çocuklarımız ile birlikte hayat bulup, hedefine ulaşmıştı. Yine bu proje kapsamında Dayanışma Çantası hazırladık. 1. sınıfa başlayacak olan çocuklara içinde defteri, silgisi, kalemi, etiketi, kalemliği, kağıdı, pastel ve kuru boya kalemleri gibi kırtasiye malzemeleri olan ücretsiz Dayanışma Çantası yardımında bulunduk. 66 mahallemizde başlattığımız bu projemiz ile şuana kadar 500 çocuğumuza ulaştık. 3 mahallemiz kaldı. O mahallelerimize de bu hafta içi Dayanışma Çantalarını ulaştıracağız” dedi.

Çanta dağıtımında çocuklar ile yakından ilgilenen Başkan Gümüş, okul hayatına yeni başlayacan olan çocukların 2014-2015 eğitim öğretim yılını kutlayarak, başarılar diledi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.