Menteşe Belediyesi’nden ‘Çorba Çeşmesi’

Bu haber 07 Ocak 2015 - 23:39 'de eklendi ve 1.058 kez görüntülendi.

corbaaaMenteşe belediyesi tarafından yapılan ve kentin 2 farklı noktasında konulan çorba çeşmeleri, sabah kahvaltısını yapamayanlar için çorba içme fırsatı sunuyor. Çeşmelerle ilgili açıklama yapan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Her gün farklı çeşitte akan çorba, kahvaltı yapamayan öğrenci ve vatandaşların içini ısıtıyor” dedi.
Daha önce Muğla Belediye tarafından yaptırılan çorba çeşmeleri Menteşe Belediyesi tarafından devam ettiriliyor. Çorba çeşmeleri Kötekli Mahallesi Pazar yeri ve kent merkezinde ki Latif Sepil parkında kahvaltı yapamayan öğrenci ve diğer vatandaşlara hizmet veriyor.
‘Çorba Çeşmeleri ile ilgili açıklama yapan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İçme suyu hayratları görünümündeki çorba çeşmelerinden sabah çorba alan vatandaşların bir parça ekmek veya simitle kahvaltılarını yaptıklarını belirterek, ”Sabah saatlerinde vatandaşlarımız çeşmeden her gün farklı bir çorba çeşidini doldurarak sıcak sıcak içiyor. Kış ayı boyunca çorba çeşmesine olan ilgi ise artarak devam ediyor” dedi.
Günde bin 500 bardak çorba dağıtılıyor
Menteşe Belediyesi olarak bin 500 bardak çorbayı ücretsiz dağıtarak vatandaşların bütçesini rahatlattıklarını kaydeden Gümüş, “Hafta içi her sabah domates, mercimek, tarhana gibi her gün farklı çeşitte çorbalarımız Aşevi personeli tarafından hazırlanıp, zabıta ekiplerimizce özel tanklara yerleştiriliyor. Çorba çeşmelerine olan ilgi büyük. İlerleyen günlerde gelen talepler doğrultusunda çorba çeşmelerinin sayısının artabiliriz” dedi.
Başkan Gümüş, Üniversitesi öğrencilerinin yoğun olarak yaşadığı Kötekli Mahallesi ile kent merkezindeki Latif Sepil Parkı’na yerleştirilen çorba çeşmelerinden vatandaşların çorbalarını sıcacık içtiklerini belirterek, ”Havaların da etkisiyle sabah erken saatlerde çeşmeye konulan çorba soğuyabiliyor. Ancak çeşmenin içindeki cihaz çorbayı hem ısıtıyor hem de karıştırarak kıvamının bozulmamasını sağlıyor. Böylece vatandaşlarımız çorbalarını sıcak ve taze içme imkanı buluyor” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.