Menteşe Belediyesi’nden Bisiklet Festivali

Bu haber 11 Mart 2015 - 1:42 'de eklendi ve 584 kez görüntülendi.

bisikletMuğla Bisiklet Derneği ve Enerji Verimliliği Çevre Koruma Derneği yöneticilerinin “Bisiklet Festivali” önerisi Menteşe Belediyesi tarafından kabul edildi. Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Bisiklet ve çevre derneklerimizin önerisini olumlu bulduk. Üç gün sürecek bir etkinlik gerçekleştirilecek” dedi.

Haber Merkezi

Muğla Bisiklet Derneği ve Enerji Verimliliği Çevre Koruma Derneği yöneticilerinin “Bisiklet Festivali” önerisi Menteşe Belediyesi tarafından kabul edildi. Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Bisiklet ve çevre derneklerimizin önerisini olumlu bulduk. Üç gün sürecek bir etkinlik gerçekleştirilecek. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra önümüzdeki günlerde tarih açıklanacak” dedi.

Menteşe Belediyesi ile Muğla Bisiklet Derneği ve Enerji Verimliliği Çevre Koruma Derneği işbirliğince Bisiklet Festivali düzenleniyor. 3 Gün sürecek festival kapsamında bisiklet, enerji verimliliği, çevre koruma üzerine konferans ve söyleşiler gerçekleştirilecek. Muğla Bisiklet Derneği ve Enerji Verimliliği Çevre Koruma Dernek üyeleri Adnan Çangır, İbrahim Taçyıldız, Şevki Sanayır ve Doğan Sanayır Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ü makamında ziyaret ederek, Bisiklet Festivali hakkında Başkan Gümüş’e konuyla ilgili bilgi verdi.

Görüşmelerin sonunda açıklamada bulunan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Her iki dernek güzel bir öneri ile geldi. Bisiklet kullanımının teşvik edilmesi ve bisiklet turizminin ilimizde de yaygınlaştırılmasını hedeflemişler. Hal böyle olunca biz de işbirliği yapabileceğimizi söyledik.” diyerek şöyle devam etti:

“Oluşturulacak tertip komitesi gerekli çalışmaları yapacak ve parkurlar ve etkinlik programı belirlenince Festival tarihi açıklanacak. Tüm halkımızın katılabileceği keyifli bir etkinlik olmasını umuyoruz. Etkinlikle bisiklet gezileri, yarışları, yanında belediyemizin ev sahipliğinde çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak, bisikletin sağlığa yararları, ekonomik yönü, trafikte bisiklet ve bisiklet kullanımı konularında her kesimden kent sakinlerine eğitimler verilecek. Bu eğitimlerle bilinç ve farkındalık yaratılarak şehir içi ulaşımda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amaçlanıyor.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.