Menteşe Belediyesi’nden anne babalara eğitim « Hamle Gazetesi

Menteşe Belediyesi’nden anne babalara eğitim

Bu haber 05 Mart 2019 - 1:11 'de eklendi ve 615 kez görüntülendi.

Menteşe Belediyesi tarafından 3-6 yaş aralığında çocuğu olan anne ve babalara “Çocuğunuza Sınır Koyma Eğitimi” verildi.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi tarafından 3-6 yaş aralığında çocuğu olan anne ve babalara “Çocuğunuza Sınır Koyma Eğitimi” verildi. Menteşe Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe anne ve babalar büyük ilgi gösterdi.

Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde Uzman Psikolog Ezgi Melike Yıldız tarafından verilen eğitimde; “Çocuklara sınır koymak nedir, çocukların özgürlükleri kısıtlanmadan ebeveynleri ile olan olumlu ilişkileri zarar görmeden nasıl sınır koyulabilir, çocuklar neden sınırlara ihtiyaç duyarlar, doğru ve etkili yaptırım çeşitleri nelerdir ve nasıl uygulanmalıdır?” konuları slayt sunumla anlatıldı. Sunumun ardından eğitim soru cevap kısmıyla devam etti.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, verilen eğitimin amacının anne babaların en doğru şekilde çocuk yetiştirmelerini sağlamak olduğunu ifade ederek, “Zihnen, sağlıklı nesiller yetişmesinin yolu ebeveynlerin bilinçli olmaları, çocuklarına davranışlarını doğru şekillendirmelerinden geçer. Bunun bilincin de olarak yaptığımız eğitimde özellikle annelerin yoğun katılımı bizi sevindirdi” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.