Menteşe Belediyesi’nde memurların sözleşmesi yapıldı

Bu haber 29 Nisan 2014 - 20:13 'de eklendi ve 944 kez görüntülendi.

mentesebeldiyesi651165165165Yeni kurulan Menteşe Belediyesi’nde görev alacak Tüm Yerel Sen’e bağlı 75 memur için toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Kadir Tamer

Muğla’nın Büyükşehir statüsüne girmesinin ardından yeni kurulan Menteşe Belediyesi’nde görev alacak Tüm Yerel Sen’e üye 75 memur için toplu iş sözleşmesi gerçekleştirildi.

Menteşe Belediye başkanı Bahattin Gümüş’ün makam odasında gerçekleşen sözleşme törenine Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Doğan Koç, Tüm Yerel Sen Muğla Şube Başkanı

Salih Tufan katıldı.

Sözleşme öncesi bir konuşma yapan Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Doğan Koç, sendikalarını 2013 yılında kurduklarını ve bugüne kadar üye sayılarının artarak devam ettiğini söyledi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’e teşekkür eden Tüm Yerel Sen Muğla Şube Başkanı Salih Tufan ise, “Sendikamızın amacı çalışanlarının sosyal haklarını sağlamak ve yaşam koşullarını daha iyiye götürmektir. Sayın başkanımız ile bu konuda bir görüşmememiz oldu. Başkanımızda eski sözleşmenin aynısı bizim için geçerlidir dedi. Bu konuda kendisine saygılarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Son olarak konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise, “Yeni ilçemiz Menteşe Belediyemize gerek Özel İdareden, gerekse kapanan belde belediyelerinden ve de mevcut Muğla Belediyemizden gelen memurlarımız oldu. Bunların içinde sendikalara bağlı olan arkadaşlarımız vardı. Tüm Yerel-Sen deki arkadaşlarımızın kazandıkları sendikal hakların aynı devam etme noktasında Menteşe Belediyesi olarak haklarını alma konusunda bir görüşü benimsiyoruz. Bu amaçla bugün burada toplu iş sözleşmesini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Doğan Koç ve Tüm Yerel Sen Muğla Şube Başkanı Salih Tufan arasında imzalandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.