Menteşe Belediyesi, Sağlıklı Kentler Birliği Üyesi oldu

Bu haber 29 Mayıs 2014 - 0:03 'de eklendi ve 638 kez görüntülendi.

sagliklikentlerMenteşe Belediyesi Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyesi oldu. Bursa’da 22 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 2014 yılı ilk Meclis toplantısında, Menteşe Belediyesi’nin üyelik başvurusu kabul edildi.

Metin Karakoç

Bursa Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Hüdavendigar Salonu’nda yapılan toplantıda, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yeniden ‘Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı’ oldu.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, birlik ile ilgili yaptığı açıklamada, “Menteşe ilçemizin daha sağlıklı bir çevreye sahip olabilmesi, ulaşılabilirliğinin sağlanması, toplum sağlığını daha kaliteli hale getirebilmesini kentli ile birlikte başaracağız. Amacımız, halkımızın mutlu, huzurlu ve güven duyacağı bir şehirde yaşamasıdır. Bunun için Sağlıklı Bir Kenti daha da ileriye götürebilmek, diğer belediyeler ile bir ağ oluşturarak bilgi paylaşımı oluşturmak, tecrübelerimizi paylaşmak için bu birliklere üyeliklerimizin kentimize ve kentliye faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

Sağlıklı Kentler Birliği toplantılarına katılım için, Belediye Başkanı doğal üye olduğundan, Menteşe Belediyesi meclis kararı ile asil üyeliğe Hurşit Öztürk ve Şahin Kırkan, yedek üyeliğe Nail Kızıl ve Leyla Ersöz seçilirken, Proje Koordinatörü olarak belediyemiz personeli Mimar Yeliz Durmaz görevlendirildi. Toplantıda Menteşe Belediyesi ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi, Denizli Pamukkale Belediyesinin de üyelikleri kabul edildi. 2005 yılında 10 belediyenin katılımı ile kurulan Sağlıklı Kentler Birliği’nin, şuan 49 üyesi bulunuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.