Menteşe Belediyesi Hıdırellez’i kutladı

Bu haber 07 Mayıs 2015 - 0:13 'de eklendi ve 817 kez görüntülendi.

mhppppMuğla Menteşe Belediyesi, 6 Mayıs Hıdrellez Bahar Bayramı nedeniyle Kışla Parkı’nda kutlama etkinliği düzenledi. Etkinliğe katılan vatandaşlar ve çocuklar piknik havasında geçen etkinlikte Hıdırellez Bayramı’nı kutlayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

Hafize Ataseven

Muğla Menteşe Belediyesi, 6 Mayıs Hıdrellez Bahar Bayramı nedeniyle Kışla Parkı’nda kutlama etkinliği düzenledi. Kutlama etkinliğine Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün yanı sıra belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri de katılırken, vatandaşlar ve çocuklar da piknik havasında geçen kutlama ile Hıdırellez Bayramı’nı kutlayarak eğlenceli vakit geçirdiler. Etkinlikte konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Hıdrellez Bayramı hem Türk hem de Müslüman dünyası için önemli bir değerdir. Böyle bir günde vatandaşlarımızla, hemşerilerimizle birlikte olmak istedik. Belediyemizce düzenlenen bu organizasyon da çeşitli ikramlarımızla piknik havasında bir yemek yedik. Böyle anlamlı günler hep birlikte kutlandığında daha da güzelleşiyor. Sayın büyükşehir belediye başkanımız Osman Gürün ‘e ve tüm katılımcılarımıza, hemşerilerimize iştirak ettikleri için çok teşekkür ediyorum ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kışla Parkı’nı dolduran yüzlerce vatandaş ikram edilen tavuk pilav, Muğla Keşkeği, ayran ve lokma tatlısı alabilmek için yüzlerce metrelik kuyruk oluştururken, çocuklar da uzun dondurma kuyrukları oluşturdu Panayır havasında geçen etkinlikten memnuniyet duyduklarını ifade eden vatandaşlar Menteşe Belediyesi’ne teşekkür ederek, daha güzel başka etkinlikler de beklediklerini vurguladılar.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.