Menteşe Belediye Meclisi toplandı « Hamle Gazetesi

Menteşe Belediye Meclisi toplandı

Bu haber 05 Kasım 2015 - 0:22 'de eklendi ve 586 kez görüntülendi.

Menteşe Belediye Meclisi toplandı (1)Menteşe Belediye Meclisi Kasım Ayı toplantısı Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi Nail Çakırhan Salonunda gerçekleşti. 15 gündem maddesinden oluşan toplantı Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş Başkanlığında yapıldı.

İlkay Yıldız

Menteşe Belediye Meclisi Kasım Ayı toplantısı Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi Nail Çakırhan Salonunda gerçekleşti. Toplantıda Plan Bütçe Komisyon Raporu oy çokluğu ile kabul edilirken, İmar Komisyon Raporu ve Yeniköy Mahallesindeki Şuyullu Arsa Satışı oy birliği ile kabul edildi. Gündem de yer alan Evsel Katı Atık Tarifesi, İkizce Mahallesinde bulunan 2 ayrı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı teklifleri ve Emirbeyazıt Mahallesindeki İmar Planı değişikliklerinin komisyona havalesi yine oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 9. Maddesinde yer alan ve Başkan Gümüş’ün katılacağı, Yörük Köyü Projesi için Dünya’daki ekolojik, tarihi ve kültürel köy örneklerinin incelenmesi, çizimi yapılacak uygulama projesine örnek olması ve fikir vermesi için; İsveç Stockholm’de bulunan “Skansen Açık Hava Müzesi”ne yapılacak inceleme gezisi yine Meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı sonrası Meclis Üyeleri, Muğla’nın 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planı hakkında bilgilendirildi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.