Menteşe Akçaova’da balık şenliği « Hamle Gazetesi

Menteşe Akçaova’da balık şenliği

Bu haber 16 Aralık 2017 - 1:39 'de eklendi ve 706 kez görüntülendi.

Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Menteşe İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ortaklaşa Balık Şenliği düzenledi.

Haber Merkezi

Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Menteşe İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ortaklaşa Balık Şenliği düzenledi.

‘Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum’ projesi kapsamında gerçekleşen etkinlik, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şakir Fırat Erkal, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İl Müdür Yardımcısı Muhammed Sevinç, İlçe Müdürleri, Şube Müdürleri, personel, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.

Menteşe İlçesi Akçaova İlkokulu ve Ortaokulunda yapılan etkinlik öğrencilere teknik personel tarafından su ürünleri ve balıkçılık hakkında bilgi verilmesiyle başladı. Ardından çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Okul bahçesinde devam eden şenlikte konuşma yapan okul müdürü etkinliği düzenleyen İl Müdürlüğüne teşekkür etti.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şakir Fırat Erkal “Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum” Projesi ile 2016-2017 eğitim öğretim yılında 9 ilçede öğrencilere ulaştıklarını 2017-2018 eğitim öğretim yılında ise tüm ilçelere ulaşma hedefinde olduklarını söyledi. Erkal konuşmasında, sağlıklı beyin sağlıklı vücutta olur diyerek beslenmenin önemine değinirken, Muğla’nın su ürünleri alanında şanslı olduğunu buna rağmen yeterli balık tüketimi olmadığını ve bunu arttırmak için çalışmalarına hız vereceklerini söyledi.

Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, konuşmasında balık yemenin beslenme ve büyümedeki önemine değinerek bu projede emeği geçenlere teşekkür etti. Menteşe İlçesinde de hızlı büyüme olacağını ve jeotermal tesisi kurulacağının müjdesini verdi. Öğrencilerin gösterisiyle devam eden şenlik balık ekmek ikramıyla son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.