Menteşe 2. Güvercin Festivali başlıyor

Bu haber 12 Nisan 2016 - 22:51 'de eklendi ve 746 kez görüntülendi.

Menteşe 2. Güvercin Festivali başlıyorMenteşe Belediyesi ve Muğla Güvercin Sevenler Birliği tarafından düzenlenen Menteşe 2. Güvercin Festivali 17 Nisan Pazar Günü Düğerek Atatürk Kapalı Spor Salonunda başlıyor.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi ve Muğla Güvercin Sevenler Birliği tarafından düzenlenen Menteşe 2. Güvercin Festivali 17 Nisan Pazar Günü Düğerek Atatürk Kapalı Spor Salonunda başlıyor.

Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan festivale çevre il ve ilçelerinden yoğun bir katılım olması bekleniyor.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş Güvercin Festivali hakkında yaptığı açıklamada, “Menteşe Belediyesi olarak, çeşitli festivaller ile de vatandaşlarımızın isteklerini karşılamaya çalışıyoruz. Dolayısıyla bir Kültür Kenti olan ilçemizin, insanları bir araya getiren, kaynaştıran etkinliklere de ihtiyacı var. Menteşe Güvercin Festivali’nin ikincisini vatandaşlarımızın yoğun talep ve isteği üzerine gerçekleştiriyoruz. Buna gönül veren çok sayıda vatandaşımız var. Etkinlik kapsamında Muğla’mızın da akalı, isli, arap ve gök isimleri ile bilinen güvercinleri 4 farklı renkteki güvercinlerini tanıtacağız. Festivale çevre il ve ilçelerinden çok sayıda katılımın olmasını bekliyoruz. Bu tür festivallerin hem nesli tükenmekte olan güvercinlerimize sahip çıkmak, hem de ilçemizin tanıtımına katkı sağlamak anlamında çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Festivale katkılarından Başkan Gümüş’e teşekkür eden Muğla Güvercin Sevenler Birliği Başkanı Sefa Çolakoğlu, “Bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz organizasyonumuz için yoğun bir çaba sarf ettik. Birinci Güvercin Festivali çok renkli ve yoğun bir katılımla gerçekleşti. İkincisini düzenleyeceğimiz festivalimize yine çevre il ve ilçelerden yoğun bir katılımın olmasını bekliyoruz. Bu anlamda bizlere sahip çıkan, her zaman desteklerini hissettiğimiz Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş’e teşekkür ediyorum. Tüm Güvercin sevenleri festivalimize bekliyoruz” dedi.

17 Nisan Pazar Günü Saat: 08:00 ile 15:00 arasında Düğerek Atatürk Kapalı Spor Salonunda başlayacak festivalde, kendi kategorilerinde dereceye giren kuşlar hem kupa, hem de madalya ile ödüllendirilecek.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.