Menteşe 2. Etap TOKİ 1+1 ve 2+1 fiyatlarında indirdim

Bu haber 15 Haziran 2017 - 0:02 'de eklendi ve 1.161 kez görüntülendi.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, TOKİ Başkanı ile yaptıkları görüşme sonrası, Muğla’nın Menteşe ilçesindeki 2. Etap TOKİ konut fiyatlarında 1+1 ve 2+1 fiyatlarında yüzde 15’e varan indirim yapıldığı açıkladı.

Haber Merkezi

Muğla’nın Menteşe ilçesinde TOKİ 2. Etap konut fiyatlarının açıklanmasının ardından oluşan kamuoyu baskısı sonrası 1+1 ve 2+1 konut fiyatlarında yeni düzenleme yapılacağı açıklandı. AK Parti Muğla milletvekili Nihat Öztürk ve Hasan Özyer’in TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile yaptıkları görüşme sonrası 1+1 ve 2+1 fiyatlarında yüzde 15’lere varan indirim yapıldığı açıklandı.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk TOKİ Başkanı ile yaptıkları görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “TOKİ tarafından Muğla’da yapılan 2. Etap konut fiyatlarının açıklanmasının ardından Muğlalı hemşerilerimizden gelen yoğun tepkileri Muğla Milletvekilleri olarak TOKİ Başkanımız Mehmet Ergün Turan’a ilettik. Yaptığımız görüşme sonrasında Muğla’da yapımı süren 2. Etap TOKİ Konutlarından 1+1 ve 83 Metrekare olan konutların fiyatının en düşük 146 bin ile 154 bin lira arasında fiyatlarla başlamasını, 2+1 ve 103 metrekare olan konutların fiyatlarının ise en düşük 183 bin ile 207 bin liradan başlaması konusunda mutabakata vardık. Bu rakamlar satışa sunulan konutun konumuna göre değişecektir. Ayrıca şartnamede bulunmayan Muğla’da çalışma ve ikametgâh şartını da sözleşmeye koydurduk. Muğla’da yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermeyi amaçlayan bu girişimimizi siz Muğlalı hemşerilerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.