Memur-Sen’den basın açıklaması

Bu haber 29 Mayıs 2015 - 22:16 'de eklendi ve 957 kez görüntülendi.

memursen65561651516Muğla Memur-Sen Başkanı Hasan Demirtaş il binasında yaptığı basın açıklaması ile Türkiye’de istikrar sürecinin devam etmesine dair açıklamada bulundu.

Haber Merkezi

Muğla Memur-Sen Başkanı Hasan Demirtaş il binasında Türkiye’de istikrar sürecinin devam etmesine dair basın açıklamasında bulundu. Basın açıklamasına İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Ayhan Balıç, Hak İş Sendikası Şube Başkanı Bilal Güçlü, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Önder Uçar, Bayındır Sen Şube Başkanı Fatih Emiş, Sağlık Sen Şube Başkanı Yusuf Dural katıldı.

Muğla Memur-Sen Başkanı Hasan Demirtaş, “Vesayet zeminlerde darbecilere, yasaklara ve ‘kutsal devlet’ yalanına, milletin egemenliğin elinden alınması, istiklalinin riske atılması, tehditlere, tertiplere maruz bırakılması için hayata geçirildiğini görerek milletimizle birlikte gerekli cevabı verdik. Siyasi ve ekonomik istikrarın devletler açısından, varlıklarının devamı güçlerinin artması noktasında temel parametre olduğunu düşünüyoruz. Siyasi ve ekonomik istikrarsızlığın ‘makus talih’ olarak pazarlandığı, özgürlüklerin risk olarak algılandığı, ötekileştirmenin zirve yaptığı, dışa bağımlı, ekonominin kısır döngüye mahkum, siyasetin cübbeli veya üniformalı vesayete mecbur bırakıldığı Türkiye fotoğrafının, artık mazide kalmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Siyasette, ekonomide istikrar sağlamayan ve dış politikada kararlı duruş ortaya koyamayan ülkelerin içine düştüğü durumu yakından gözlüyoruz. Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da yaşananların vatandaşlarına ödettiği ağır bedelleri takip ediyoruz. İnsanlarına vatandaşı olmanın onurunu yaşatan Türkiye’sinin, öncelikle son on yıllık süreçte devam eden siyasi ve ekonomik istikrarın sonucu olduğunu bir kez daha vurguluyoruz. İstikrarını sürdüren Türkiye’nin,  sadece kendi ülkemiz ve milletimiz için değil Filistin, Suriye, Bosna, Kosova, Makedonya, Somali, Mynamar, Arakan, Doğu Türkistan ve medeniyet paydaşımız bütün ülkeler için, merhamet ve adalet bekleyen dünya mazlumları için de büyük bir güvence olduğuna inanıyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.