Meme kanserine karşı “Erken Tanı” semineri

Bu haber 11 Eylül 2013 - 18:16 'de eklendi ve 669 kez görüntülendi.

memekanserineerkentani1213165132132132132Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü, hem yaşam kalitesini yükseltmek, hem de hastalıkları oluşmadan önce önlemek için halk sağlığına yönelik koruyucu sağlık hizmetleri çalışmalarını sürdürüyor.
Haber Merkezi
Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü, hem yaşam kalitesini yükseltmek, hem de hastalıkları oluşmadan önce önlemek için halk sağlığına yönelik koruyucu sağlık hizmetleri çalışmalarını sürdürüyor. Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında Muğla Konakaltı Kültür Merkezi eğitim salonunda Belediye Başkanı Op. Dr. Osman Gürün, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Akgül, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Feyzullah Gülada, Muğla Kent Konseyi kadınları, hekimler, sağlık çalışanları ile Marmaris’te ise Toplum Sağlığı Sorumlu Hekimi Ali Demir, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Töreyenler ve Devlet Hastanesi ve Özel Hastanelerden Hekimler, Sağlık çalışanları ve halkın katılımıyla meme kanseri konusunda kadınlar meme kanserine karşı uyarıldı.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Genel Cerrahi, Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Okay Nazlı’nın tarafından verilen seminerde meme kanserinde erken teşhisin önemi anlatılırken, erken teşhisin hayat kurtardığının altı çizildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.