MELSA Su Sporları « Hamle Gazetesi

MELSA Su Sporları

Bu haber 08 Nisan 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.538 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Bu günlerde bir “marka”dır tutturduk gidiyoruz.

Biliyorsunuz Valiliğimiz Muğla’yı turizmde “marka” yapmak için ta Almanyalardan “Ars Nova Media” adında bir firmayı bulup geldi.

Akıl alacak gibi değil!

Muğla turizmde zaten “marka” değil mi?

Elbette eksiklerimiz var, ama Muğla bir markadır. Yoksa Muğla her sene 3 milyon turist ağırlayamazdı.

Tabi “tanıtım” derseniz, o başka bir tartışma konusu olur…

xx        xx        xx

Neyse biz konumuza gelelim.

Bu köşede yayınlanan 18.03.2013 tarihli yazımın başlığı “Su Sporlarında Marka Olmak” idi.

O yazımda yeni Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’in “Muğla Su Sporlarında Dünya Markası Olacak” şeklindeki müjdesini ele almıştım.

Neymiş?

Muğla Su Sporlarında Dünya Markası Olacak

Neden olmasın?

Potanın Zeybekleri Muğla Orman Spor Basketbol Takımı emin adımlarla Türkiye 2’nci Ligine yol alıyor, ama kimsenin haberi yok!

xx        xx        xx

O yazımda, bu yıl içinde 11 projeyi Muğla’ya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak kazandırmak istediklerini belirten Sayın Çeker’in basınla buluşma kahvaltısındaki “Bizim ödenek ve ya kaynak ile ilgili bir sıkıntımız yok. Sadece arazi sorunumuz var, ama onları da aşacağız.” sözleri ile daha sonra 20’den fazla yelken kulübü ile yaptığı “Yelken Kulüpleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”nda “1124 km sahil bandı olan bir ilin kendi içinde yarışmalar tertip etmesi yetmez. Bizim 2016 Olimpiyatlarına şampiyonlar çıkartmamız gerekir.” şeklinde ifade ettiği sözlerine yer vermişim.

Sayın Çeker’in Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım ile el ele verebilmeleri halinde arazi sorununu aşacaklarına inandığımı, çünkü yeni Orman Genel Müdürü İbrahim Çiftçi’nin de Muğla’nın eski Bölge Müdürü olduğunu ifade etmişim…

xx        xx        xx

Haklı çıktım… Celal Karakaş arkadaşım ile girişimlerimizin rehberi Adalet ve Kalkınma Partisi Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı aday adaylarından yeni emekli olan Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu oldu. Sayın Kurtulmuşlu’nun yakın ilgisi ve Orman Genel Müdürü İbrahim Çiftçi’nin oluru ile Potanın Zeybeklerine 2’nci lig mücadelesinde önemli bir kaynak yaratıldı…

Su Sporlarında Marka Olmak” başlıklı yazımda Ula Göleti’ni Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’in dikkatine sunmuştum. 2016 Olimpiyatlarına şampiyonlar çıkartmamız hedefinde bu gölet önemli bir lokasyon olabilir.

Gölet’in Ada Restorasyonu el değiştirmiş. Yeni işletmeci burada yapılabilecek su sporları ile ilgili yatırımlar yapmak istiyor, ama uzun süreli işletme garantisine sahip değil. Orada yaptığımız kahvaltıda Gölet’in Yaraş Şehir Ormanı içine alındığını öğrendim. Umarım Sayın Kurtulmuşlu’nun ve Sayın Çiftçi’nin bu konuda da yapabilecekleri vardır…

xx        xx        xx

Gelelim “MELSA Su Sporları”na…

Su Sporlarında Marka Olmak” başlıklı yazımı, İl Özel İdaresi MELSA şirketi uhdesinde gerçekleştirilen Sakar Tepe Seyir Terası ile Milli sporcumuz Merve Ceylan’ın, “Kite Slalom Dünya Şampiyonası”na hazırlandığı Akyaka’da Surfing, Kitesurfing, Windsurfing Okullarından söz ederek şöyle noktalamıştım:

Ziyaret sırasında Türkiye’nin dört bir yanından kitesörf yapmak ve öğrenmek için oraya gelenleri görünce Vali Şahin’e ‘Sayın Valim neden bizim çocuklarımızın da bu sporu yapmaları için bir Kiteboard Kulübüne sahip değiliz?’ diye sorduğumda kendileri hemen bizimle birlikte olan MELSA Koordinatörü İbrahim Akoğlu’na kulübün MELSA bünyesinde kuruluşu için talimat vermişti.

Talimat orada kaldı!

xx        xx        xx

Vali Şahin’in MELSA Koordinatörü Akoğlu’na talimatı orada kalmamış.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu (BESYO) Su Sporları Merkezi bundan böyle Akyaka Sörf Alanı’nda faaliyet gösterecek. Bunun için MELSA ile BESYO arasında bir protokol yapıldığını belirten Sayın Akoğlu şöyle anlattı:

Akyaka Sörf Alanı’nda Muğla’nın çocukları, gençleri su sporlarının her dalını yapacak. Ayrıca engellileri su sporlarını sevdirme ve yaptırma çalışmaları yapılacak. Ayrıca Muğla Valiliği lojistik desteğinde Yelken Federasyonu ile işbirliğinde burada engelliler için ayrı olmak üzere turnuvalar düzenlenecek.

Sayın Akoğlu’nun sözleri beni Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’in “Muğla Su Sporlarında Dünya Markası Olacak” sözü kadar heyecanlandırdı…

xx        xx        xx

Su Sporları Merkezi bu yaz faaliyete geçiyor.

Kano, Su Kayağı, Sörf, Kitesörf, Vind Sörf, Yelken ve öteki su sporlarının hepsi burada yapılacak ve Muğla’nın çocukları, gençleri, engellileri bu sporlarla tanışacaklar.

Kim bilir belki buradan Muğlalı Merve Ceylanlar çıkacak…

Doğrusu bu kadarını beklemiyordum. Valimiz Sayın Şahin, MELSA Koordinatörü Sayın Akoğlu’na talimatı verdiğinde hesapta “engelliler” yoktu.

Onlarda düşünülmüş.

İyi de olmuş.

Umarım, bu organizasyondan bir “Su Sporları Kulübü”ne ulaşırız… Hadi hayırlısı…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.