‘Melek Yatırımcılar’ aranıyor

Bu haber 05 Ocak 2016 - 23:48 'de eklendi ve 654 kez görüntülendi.

Denizli Pamukkale Üniversitesi ile Güney Ege Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen ‘Melek Yatırımcılar Güney Ege’de projesinin tanıtımı Muğla’da‘MELEK YATIRIMCILAR’ ARANIYOR DENİZLİ PÜ İLE GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI İŞBİRLİĞİNDE DÜZENLENEN ‘MELEK YATIRIMCILAR GÜNEY EGE’DE PROJESİNİN TANITIMI MUĞLA’DA YAPILDI. yapıldı.

Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) işbirliğinde düzenlenen “Melek Yatırımcılar Güney Ege’de” projesi bilgilendirme semineri Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) salonunda yapıldı. “Melek Yatırımcılar Güney Ege’de” Projesi ile Muğla’daki potansiyel yatırımcıların, ‘melek yatırımcılık’ kavramı ile tanıştırılması, onların katma değeri yüksek ürün ve hizmet üretimi üzerine çalışan girişimciler ile buluşturulması ve bölgenin sürdürülebilir rekabetçi bir yapıya kavuşması hedefleniyor.
Seminerde konuşan Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Adak, ofisin bölgesel bir ofis olarak Güney Ege Bölgesinde Aydın, Denizli ve Muğla’da bulunan üç üniversitede üretilen bilginin sanayiye aktarıldığını, ulusal ve uluslararası işbirliği çalışmalarının yürütüldüğü bir ofis olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü açıkladı. Adak, ofis olarak farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri, destek programlarından yararlanmaya yönelik hizmetler, proje geliştirme, yönetim hizmetleri, fikri sınai hakların yönetimi ve lisanslama hizmetleri ve girişimcilik ve şirketleşme hizmetleri gibi faaliyetleri yürüttüklerini söyledi.
Pamukkale Teknokent TTO Yürütücüsü Hüseyin Karakuş ‘Melek Yatırımcılar’ konusunda bilgi verdi.Karakuş , “Melek yatırımcılık henüz başlangıç aşamasında olan bir iş fırsatını ileriki süreçlerde kurulacak işletmenin büyümesi ve gelişmesi içir sermaye ve bilgi birikimi sağlamaktır. Melek Yatırımcılar Güney Ege’de projesi ile Denizli, Aydın ve Muğla’daki tüm potansiyel yatırımcılara ulaşarak onları melek yatırımcılık kavramı ile tanıştırmak, melek yatırımcıların katma değeri yüksek ürün ve hizmet üreten doğru girişimciler ile buluşmalarını sağlam, bölgenin sürdürülebilir rekabetçi ve yapıya kavuşması için bir yönetim sunmaktır. Hedeflerimiz arasında yatırımların ve istihdamın artması, bölgenin ekonomik kalkınmasına, bölgesel gelişmenin ve sürdürülebilirliğin sağlanmasına, inovatif girişimlerin desteklenmesiyle bölgede Ar-Ge ve inovasyon kültürünün oluşmasına, yeniliğe dayalı yüksek katma değerli ürünlerin üretilmesine katkı sağlamak” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.