Mehteranlı Kutlu Doğum haftası « Hamle Gazetesi

Mehteranlı Kutlu Doğum haftası

Bu haber 18 Nisan 2013 - 21:53 'de eklendi ve 859 kez görüntülendi.

mehteranlikutludogum132132165İl Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Kurşunlu Camii meydanında Mehteran gösterisi düzenlendi.
Haber Merkezi
İl Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Kurşunlu Camii meydanında Mehteran gösterisi düzenlendi. Bu yıl kutlanan Kutlu Doğum Haftası’nın temasının “Hz. Peygamber ve İnsanlık Onuru” olduğunu belirten Muğla İl Müftüsü Hasan Basiş, İslâm aleminin ve son peygamber Hz. Muhammed (SAV)’in her insana değer verdiğini söyledi. Basiş, “Çocuklarla zaman geçirir, onlara değer verir, onların onuruna hitap ederdi. Peygamber Efendimiz, her konuda kadınlara, çocuklara, kâinata, kısacası varlığa karşı davranışlarımızda insan onurunu esas almamızı emrediyor. Bu sebeple insanımızın maruz kaldığı onursuzlaşmadan kurtulmak, onurlu ve huzurlu bir hayat sürdürebilmek için o nurla onurlanmalıyız” şeklinde konuştu.
Kurşunlu Camii meydanında düzenlenen Mehteran gösterisi esnasında 15 bin kişiye kırmızı gül dağıtımının yanında pilav üstü kavurma ikram edildi. Mehter takımının gösterisini yaklaşık 500 kişi izlerdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.