Mehteran takımı kursiyerleri belgelerini aldı « Hamle Gazetesi

Mehteran takımı kursiyerleri belgelerini aldı

Bu haber 18 Haziran 2016 - 1:09 'de eklendi ve 558 kez görüntülendi.

Mehteran Takımı Kursiyerleri Belgelerini Aldı (1)Muğla Valisi Amir Çiçek’in istemiyle, Menteşe Halk Eğitim Merkezi ile Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü işbirliğinde 23 Aralık 2015-17 Şubat 2016 tarihleri arasında açılan 504 saatlik mehter kursunda eğitim gören kursiyerler,  belgelerini Vali Amir Çiçek’in elinden aldı.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Amir Çiçek’in istemiyle, Menteşe Halk Eğitim Merkezi ile Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü işbirliğinde 23 Aralık 2015-17 Şubat 2016 tarihleri arasında açılan 504 saatlik mehter kursunda eğitim gören kursiyerler,  belgelerini Vali Amir Çiçek’in elinden aldı.

Valilik 75. Yıl salonunda düzenlenen törene Muğla Valisi Amir Çiçek, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü İlyas Sarıyerli, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Seydi Ahmet Üğe, Menteşe Halk Eğitim Merkezi Müdürü İdris Kömürcü, Muğla Müzisyenler Derneği Başkanı Fikret Çelebi ve mehter takımı üyeleri katıldı.

İlimizde milli günlerde geçmişimizi ve tarihimizi hatırlatacak Mehter takımının olması gerektiğini belirten Vali Çiçek “Mehter Takımı özellikle milli bayramlarımızda, kahramanlık günlerimizde ve halkımızın toplu olarak katıldığı etkinlikleri daha coşkulu kutlamamızı sağlamaktadır. Bu arkadaşlarımızın aldıkları kurs ile Mehteranı Muğla’mıza kazandırdık. Geçmişimizle önemli bir bağı daha ortaya koymuş olduk. İlimizde bu konudaki boşluğu doldurduklarını düşünüyorum. Bizim bu kursa destek vermek görevimizdi ve bu görevimizi yerine getirdik. Mehter Takımı’nın bir kurumun himayesinde olması için gerekli çalışmalar yapıldığını belirten Vali Çiçek “Mehter Takımımızın gösterdiği performans bizleri gururlandırıyor. Sizlerin sürekli istihdam edildiğiniz bir iş imkânı sağlamak istiyoruz” dedi.

Muğla Çalışma ve İş-Kur Müdürü İlyas Sarıyerli, Mehter bandosunun dünyanın en eski bandolarından birisi olduğunu belirterek, “Müzisyenler Derneği, Milli Eğitim, Kaymakamlık, Halk Eğitim Müdürlüğü ile Mehter kursu planlaması yapıldı. Önce Halk Eğitim merkezi Müdürlüğü tarafından bir aylık bir temel müzik eğitimi kursu, ardından 3 aylık Mehter kursu düzenlendi. Çanakkale Zaferi’nin 101. Yılı nedeniyle ilk icraatlarını gerçekleştirdiler. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kursu başarı ile bitiren kursiyerlerin belgeleri Vali Amir çiçek tarafından verildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.