Mehmet Çelik: “Yeni yılda ağaç kesmeyin, fidan dikin”

Bu haber 31 Aralık 2016 - 0:16 'de eklendi ve 530 kez görüntülendi.

 

img_0233Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, yeni yıl kutlamaları için vatandaşlara fidan dağıtımı gerçekleştirildi. Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, “Yeni yılda ağaç kesmeyin, fidan dikin” dedi.

Kadir Tamer

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ‘Yeni yıla ağaç kesmeyin, fidan dikin’ kampanyası çerçevesinde ücretsiz fidan dağıtımı gerçekleştirildi. Sınırsızlık Meydanı’nda gerçekleşen etkinlikte dağıtılan 5 bin fidan kısa sürede tükendi.

Yeni yıla girerken vatandaşlara fidan hediye ettiklerini kaydeden Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, “Muğla Orman Bölge Müdürlüğümüz olarak, yeni bir yıla giriyoruz. İnsanlarımızın fidan, ağaç gibi alışkanlıklarını iyi yönde yönlendirmek amacıyla, bizde yılbaşında ağaç kesmeyelim, fidan dikelim kampanyası adı altında, hem de insanlara birer fidan hediye ettik. Yeni yıla bir fidan dikerek, yeni bir heyecan yeni bir hevesle başlamayı diliyoruz. İnsanlarımızda bu fidanları dikerlerse her türlü faydalanabilirler. Mesela biberiyenin aromatik özelliği vardır. Karın ağrısı ve mide hazımsızlıklarına iyi geliyor. Dalından biraz koparıp demleme yapılabilir. İnsanlar bunlardan faydalansın diyoruz” dedi.

100 bin fidan

Sezonda yaklaşık 100 binin üzerinde fidan dağıtımı yapıldığını ifade eden Çelik,  “Bu sezonda yaklaşık 100 binin üzerinde fidanımız bedelsiz olarak Muğla halkımıza dağıtıyoruz. Muğla Bölge Müdürlüğümüz hem Aydın’dan hem de Muğla’dan oluşmakta. Aydın’da arkadaşlarımız Aydın halkına fidan dağıtımı yaptılar. Bizde burada hep beraber fidanlarımızı dağıttık. Burada yaklaşık 5 bin fidanı Muğla halkına dağıttık. İlçelerde işletme müdürlerimiz yöre halkına fidanlar dağıttı. Yeni yılın ülkemize, milletimize, Muğla halkımıza, her insanımıza hayırlı olmasını diliyorum. Ağaç kesmeyin lütfen fidan dikin” dedi.

Konuşmaların ardından Sınırsızlık Meydanı’na getirilen ceviz, dut, ceviz, lavanta, biberiye, mersin gibi fidanlar vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı. Dağıtılan fidanlar kısa sürede tükendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.