Mehmet Ali Eren 6. yılında unutulmadı « Hamle Gazetesi

Mehmet Ali Eren 6. yılında unutulmadı

Bu haber 09 Ekim 2017 - 1:01 'de eklendi ve 618 kez görüntülendi.

Geleneksel kültürümüzün araştırılmasına, tanıtılmasına, genç kuşaklara aktarılmasına bir ömür adayan Mehmet Ali Eren  mezarı başında ve Konakaltı Kültür Merkezi  Nail Çakırhan salonunda anma programı düzenlendi.

Muhittin Direk

Geleneksel kültürümüzün  araştırılmasına, tanıtılmasına, genç kuşaklara aktarılmasına  bir ömür adayan Mehmet Ali Eren  mezarı başında ve Konakaltı Kültür Merkezi  Nail Çakırhan salonunda anma programı düzenlendi. Mehmet  Ali Eren’i Anma programına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ,Muğla Sıtkı Koçman Üniveristesi Rektörü Prof. Mansur Harmandar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanvekili Cumhur Çoban  Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ,CHP İl başkanı Mürsel Alban , STK temsilcileri, Mehmet  Ali Eren’in arkadaşları, ve Ailesi katıldı.

Muğla İlinde zeybek oyunlarının yeniden canlılık kazanması için çok çeşitli ve etkin çalışmalarda bulunmuş  ‘Muğla Halk oyunları ve Öyküleriyle Muğla Türküleri’’ adlı kitaplarda toplayan Mehmet Ali Eren bu çalışmalar nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığından Ödül almış.  Muğla Tarihini ve Kültürü için yaptığı araştırmalar ve çalışmaların anlatıldığı anma programında duygusal anlar yaşandı. Mehmet Ali Eren’in Muğla Türkülerine ve Forklörüne verdiği önemi,

Tarihi bilgisi, yazdığı makaleler, derlemelerin anlatıldığı anma programında folklör, slayt gösterileri de yer aldı.

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.