Mehmet Akif Ersoy unutulmadı

Bu haber 28 Aralık 2015 - 0:01 'de eklendi ve 840 kez görüntülendi.

akif (2)Muğla Valisi Amir Çiçek Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi ve Sivil Toplum örgütlerince ortaklaşa düzenlenen Mehmet Akif Ersoy’u anma gecesine katıldı.
Haber Merkezi
Muğla Uluslararası gençlik merkezinde düzenlenen geceye Muğla Valisi Amir Çiçek, Vali Yardımcısı Kamil Köten, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, SGK İl Müdürü Necmettin Öz, Sivil Toplum temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gecenin açılış konuşmasını yapan Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz “Günümüzde dünya hızla değişiyor bu hızlı değişimin içerisinde Milli Marşımızı ve onun anlattığı bağımsızlık ve milli mücadele ruhunu kaybetmemek en büyük görevlerimizden biridir” dedi.
Vali Çiçek “İstiklal marşımız tüm milli ve manevi değerlerimizi içinde barındırır. Mehmet Akif Ersoy şiirlerinde gençliğe hitap eder. Çünkü gelecek gençliğin elindedir. O nedenle gençlerimizin manevi olarak en iyi durumda olması ve toplumda sevilen sayılan ve saygıyla anılan gençlik olması için Mehmet Akifi yaşayalım, onun şiirlerinden ilham alalım. Bu vesile ile bu gecenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi
Program Prof. Dr. Alaattin Karaca, Prof. Dr. Namık Açıkgöz, Yrd.Doç.Dr. Murat Erten’in Her Yönüyle Mehmet Akif Ersoy anlatımı ile devam etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.