Medya fenomenleri Muğla’da

Bu haber 15 Nisan 2017 - 0:17 'de eklendi ve 604 kez görüntülendi.

Körfez ülkelerinden gelen Arap dünyasının sosyal medya fenomenleri ‘Fam Trip’ etkinliği kapsamında Marmaris, Dalaman, Dalyan, Akyaka ve Bodrum’un güzelliklerini keşfetmek ve takipçilerine tanıtmak amacıyla Muğla’ya geldi.

Haber Merkezi

T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) Körfez Ülkeleri Temsilciliğinin koordinasyonunda, Türk Hava Yolları’nın (THY) sponsorluğunda ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın işbirliğiyle; 12 – 15 Nisan tarihlerinde düzenlenen etkinliğe körfez ülkelerinden gelen sosyal medya fenomenleri ve bölgenin önde gelen gazetelerinde görevli olan basın mensupları katılıyor.

Etkinliğin Akyaka ayağında Körfez Ülkeleri Sosyal Medya Fenomenleri düzenlenen yemek programında Muğla protokolü ile bir araya geldi.

Akyaka’da düzenlenen programa Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Kalkınma Ajanslarıyla İşbirliği Daire Başkanı Mustafa Rumeli, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür Akdoğan ve Körfez Ülkelerinden gelen sosyal medya fenomenleri katıldı.

Programda konuşan Vali Amir Çiçek, Muğla’nın doğası, denizi ve tarihi ile çok zengin bir yer olduğuna dikkat çekerek, “Coğrafyamızdaki eşsiz güzellikleri tanımak ve keşfetmek için Muğla’ya geldiniz. Sizler burada yaşamış olduğunuz deneyimleri, keşfettiğiniz güzellikleri sosyal medya aracılığıyla kendi ülkelerinizde anlatacaksınız. Burada güvenlik ile ilgili hiçbir sorunu yok, insanlarımız güler yüzlü ve misafirperverdir.” dedi.

Vali Çiçek Muğla’nın destinasyonları, turistlik faaliyetler açısından oldukça zengin ve turizm yatırımlarına sağlanan destekler yönünden de oldukça önemli bir yer olduğunu ifade etti.

Muğla’nın güzelliklerini tanıtıyoruz

Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür Akdoğan yaptığı konuşmada “Burada Muğla’mızın güzelliklerini Körfez Ülkelerinden gelen misafirlerimize tanıtmaya çalışıyoruz. Buradaki misafirlerimizin her birinin bölgelerinde çok tanınan kişiler olduklarını biliyoruz. Bölgemizi de kendi ülkelerinde tanıtmalarını istiyoruz. Bölgemiz gerçekten çok güzel. Sizlerin de beğendiğinizi düşünüyoruz. Muğla tüm turizm imkânlarına sahip bir şehir” dedi.

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Kalkınma Ajanslarıyla İşbirliği Daire Başkanı Mustafa Rumeli ise programda yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Başbakanlık Yatırım Ajansı olarak Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Türk Hava Yolları işbirliği ile ülkemizin yurtdışındaki algısına pozitif katkı sağlayan bir tanıtım faaliyeti gerçekleştirdik. Suudi Arabistan ve diğer Körfez ülkelerinde çok sevilen ve sosyal medya hesapları milyonlarca kişi tarafından takip edilen gazeteci ve sosyal medya fenomenlerini Güney Ege bölgemizde üç gün ağırlayarak bölgeyi her yönüyle kendilerine tanıtma imkânımız oldu. Misafirlerimiz, ülkemizin doğal ve tarihi zenginliklerine hayran kaldılar. Aynı zamanda, bölgenin turizm yatırımlarının gelişmişliğinden çok etkilendiler. Kalkınma Ajanslarımız ile yürüttüğümüz bu ve benzeri stratejik tanıtım etkinliklerimiz ile son dönemde hız kazanan ve çok boyutlu gelişen ülkemiz ve Körfez ülkeleri arasındaki ikili ilişkilere katkı sağlayabildiğimizi görmek bizleri çok sevindiriyor.” Program çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.