Medya demokrasinin vazgeçilmezidir « Hamle Gazetesi

Medya demokrasinin vazgeçilmezidir

Bu haber 10 Ocak 2019 - 1:19 'de eklendi ve 429 kez görüntülendi.

İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürü Sezgin Sagun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesajında medyanın demokrasinin vazgeçilmezlerinden biri olduğunu söyledi.

Nazife Taşdelen
İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürü Sezgin Sagun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesajında medyanın demokrasinin vazgeçilmezlerinden biri olduğunu söyledi.

Sagun mesajında şu ifadelere yer verdi:

Demokrasi için vazgeçilmez unsur olan ve 4. güç olarak anılan medyanın en temel öğesi gazetecidir. Gazeteci, esas işi habercilik olan kişidir. Gazeteciliğin; haber malzemesi sayılan bilgilerin toplanması, yazılması, düzenlenmesi ve dağıtılmasını içeren bir işlem olduğu düşünülürse gazeteci; erişmek istediği kitle için en önemli diye nitelendirdiği bilgileri toplayarak, haber haline getiren ve toplumun bilgi almasını sağlayarak kişileri düşünmeye sevk eden meslek mensubudur. Kamuoyunun bilgilendirilmesinde doğru ve güvenilir haber yapma, objektif olma, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran bir mesleği icra eden gazeteciler, günümüzde ağır çalışma şartları içerisinde mesleklerini icra etmeye çalışmaktadırlar. Medyanın demokrasi için vazgeçilmez olduğunu 15 Temmuz hain darbe girişiminde bir kez daha gösteren değerli gazetecilerimizin 2019 yılında daha güzel şartlarda çalışmalarını umut ederek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü kutlar, çalışmalarında başarılar diler, ebediyete intikal eden gazetecilere de Allah’tan rahmet dilerim.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.