Meclis’ten engelli sporculara 30 bin liralık yardımı

Bu haber 08 Ocak 2014 - 7:21 'de eklendi ve 1.319 kez görüntülendi.

meclistenengellisporculara6156513Ocak Ayı ikinci toplantısı için toplanan Muğla İl Genel Meclisi Plan Bütçe Komisyonu ve Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetleri komisyon raporu sonucunda oybirliği ile Dalaman Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne engellilerin yararlanması için 30 bin Liralık araç alım yardımı kararı alındı.
İlkay Yıldız
Muğla İl Genel Meclisi Ocak toplantılarını sürdürüyor. Ocak Ayı ikinci toplantısı için toplanan Muğla İl Genel Meclisi Plan Bütçe Komisyonu ve Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetleri komisyon raporu sonucunda oybirliği ile Dalaman Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne engellilerin yararlanması için 30 bin liralık araç alım yardımı kararı alındı.
Büyükşehir Yasası’nın resmi gazetede yayınlanması ile kapanması kesinleşen Muğla İl genel Meclisi Ocak ayı çalışmalarına devam ediyor. Yedi maddelik gündem ile toplanan İl Genel Meclisi Dalaman, Köyceğiz, Ortaca’da engelli sporcular tarafından kullanılmak üzere alınacak araç için 30 bin Liralık yardım oybirliği ile onaylandı.
Komisyon raporunu okuyan Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı M. Ali Avcı, “Dalaman, Köyceğiz ve Ortaca ilçelerinde engelli sporcuların sportif faaliyetlerinde kullanılması koşulu ile 2013 Mali Yılı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bütçesinde Dalaman Özürlüler Kulübü faslında bulunan 30 bin TL ödenek kullanılarak ihtiyaç duyulan aracın alınması komisyonlarımızca uygun görülmüştür” dedi.
Komisyon raporunun okunmasının ardından yapılan oylama ile engelli sporculara 30 bin liralık araç alım yardımı oybirliği ile kabul edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.