Mecliste ‘öğretmenler günü’ « Hamle Gazetesi

Mecliste ‘öğretmenler günü’

Bu haber 25 Kasım 2015 - 23:10 'de eklendi ve 576 kez görüntülendi.

ticaret odası (2)Aylık olağan Meclis toplantısını 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde gerçekleştiren MUTSO’nun konuğu Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci oldu.
Kadir Tamer
Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MUTSO) 30’uncu aylık olağan toplantısı MUTSO Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Öğretmenler Günü olması nedeniyle Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin davet edildiği Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Şükrü Altınay’ın divan başkanlığında başladı. 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak sözlerine başlayan Altınay, meclisin gündem maddelerinin görüşülmesi amacıyla oturumu açtı. Meclis Üyeleri ve Meslek Komite Başkanlarının katılımlarıyla başlayan ve gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasıyla devam eden toplantı; Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş’un aylık faaliyet raporunu sunumuyla sürdü. Kürsüye gelen Başkan Karakuş, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde PKK ile çıkan çatışmada hayatını kaybeden Muğlalı Şehit Teğmen Altuğ Pek’i anarak sunumuna başladı. Sonrasında Öğretmenler Gününü kutlayan Başkan Karakuş, MUTSO Yönetim Kurulu olarak yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerini ve meslek komite başkanlarını bilgilendirdi.
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından, Meclis Başkanı Şükrü Altınay’ın Öğretmenler Günü anısına kısa bir film sunumu gerçekleştirdi. Filmin ardından Altınay: “Eğitim çok önemli, öğretmenlik çok önemli, öğretmenlik mesleğiyle ilgili söylenecek çok şey var. Ancak bugün aramızda, konunun en yetkilisi olan Celalettin Bey var. Dolayısıyla ben sözü kendisine devretmek istiyorum.” diyerek, mikrofonu Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’ye bıraktı.
Meclise teşekkürlerini sunarak sözlerine başlayan Ekinci, “Öğretmenlik çok özel bir gönül işi. İnanıyorum ki hepinizin hayatında muhakkak bir iz bırakan öğretmen arkadaşlarımız vardır. Bizler yanlışlarımızdan ders alan ve kendimizi sürekli olarak geliştirmekte olan, çocuklarımızla tekrar tekrar büyüyen insanlarız. 10 bin 300 öğretmenimiz var Muğla’da. Büyük bir kurumuz. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bütün öğretmenlerimizi bir değer olarak kabul ediyoruz. Yine de hayatta hepimiz hem bir öğretmeniz hem de öğrenciyiz.” şeklinde konuştu ve sonrasında Milli Eğitimin işleyişi hakkında bilgi verdi. Müdür Ekinci açıklamalarının ardından Meclis Üyelerinin sorularını cevapladı.
Konuşmaların ardından günün anlam ve önemine ilişkin Milli Eğitim Müdürü ve toplantıya katılan öğretmenlere çiçek takdiminde bulunuldu. Takdimlerin ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla toplantı sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.