Marmaris’teki ‘Etek’ Krizi TBMM’de « Hamle Gazetesi

Marmaris’teki ‘Etek’ Krizi TBMM’de

Bu haber 26 Ocak 2015 - 0:24 'de eklendi ve 601 kez görüntülendi.

marmarisetekmeclisCHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi’nde bir süredir yaşanan “etek” krizini TBMM gündemine taşıdı. Aldan, Milli Eğitim Bakanı Naci Avcı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, okul yönetiminin öğrencilere yaptığı “etek” baskısının gerekçesini sordu.
Özcan Özgür
CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi’nde bir süredir yaşanan “etek” krizini TBMM gündemine taşıdı. Aldan, Milli Eğitim Bakanı Naci Avcı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, okul yönetiminin öğrencilere yaptığı “etek” baskısının gerekçesini sordu.
Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi’nde bir süredir yaşanan “etek” krizi TBMM gündemine geldi. CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Okul yönetiminin öğrencilere giydikleri etek konusunda baskı uyguladıkları yönündeki iddiaları Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya sordu. Aldan, şöyle dedi:
“Son haberlere göre, okul yönetimi, ders işlendiği sırada sınıfları gezerek, etek giyen öğrencileri dersten çıkarmış ve bir salonda toplayarak tehdit etmiştir. İddialara göre okul müdürü, uyarıları dikkate almayan öğrenciler hakkında işlem yapacağını söyledikten sonra, ‘Benim adımı lekeliyorsunuz’ diye azarlamıştır. Aynı haberlerde, okul yönetiminin ‘rahatsız edici bir dil kullandığı’ öğrenci ve velileri tarafında ifade edilmektedir. Okul yönetiminin bu tavrını protesto eden öğrenciler Marmaris’te yürüyüş yapmış, başka okullarda okuyan öğrenci ve velileri de bu yürüyüşlere destek vermiştir.”
CHP Muğla Milletvekili Aldan önergesinde şu sorulara yer verdi:
“1 – Daha önce de “etek yasağı” haberleriyle gündeme gelen Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi yönetimi ile ilgili herhangi bir şikayet alınmış mıdır? Şikayet alınmış ise ne yapılmıştır? Şikayet olmadıysa bu haberleri ihbar kabul edip bir girişimde bulunacak mısınız? 2 – Medyaya da yansıyan bu “etek” meselesini çözmek için bakanlığınızın bir girişimi olacak mıdır? Okullarda giyilen hangi etekler okul yöneticilerinin adını lekelemektedir? 3 – Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi yönetiminin öğrencileri “rahatsız edici bir dille” uyarması konusunda bakanlığınız nasıl bir tasarrufta bulunacaktır?”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.